Завантажити ще

У Хмельницькому спостерігали рідкісне оптичне явище

У Хмельницькому спостерігали рідкісне оптичне явище
Фото: t.me/c/1748342311/7877

У Хмельницькому 9 червня місцеві жителі спостерігали рідкісне оптичне явище - сонячне гало у вигляді кола. Про це пише Telegram-канал "Реальний Хмельницький".

З давньогрецької "гало" перекладається як "сяйво" або "німб".  Це оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше спостерігається у перисто-шаруватих хмарах.

Найпоширеніша форма гало - світле й слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця. Досить часто простежуються яскраві кольорові плями обабіч Сонця - несправжні сонця, чи паргелії, яскрава кольорова дуга з центром у зеніті, світлові стовпи, що йдуть вгору та вниз від світила. Всього відомо декілька десятків різновидів гало (до 90). Переважна більшість їх - рідкісні та спостерігаються лише у країнах із суворим кліматом, наприклад, поза Полярним колом.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік. Наприклад, у ніч на 30 квітня 2023 року мешканці Київщини спостерігали гало довкола Місяця. Поява гало часто свідчить про зміни у погоді - похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.