Завантажити ще

Директор музею Булгакова заявила, що її співробітникам погрожують

Директор музею Булгакова заявила, що її співробітникам погрожують

Співробітникам київського музею Булгакова погрожують "опоненти". Саме вони червоною фарбою облили меморіальну табличку письменнику. Якщо погрози продовжаться, то директор музею Людмила Губіанурі звернеться до СБУ. Про це вона розповіла в інтерв'ю "Суспільне. Культура".

- Це опоненти [облили меморіальну дошку фарбою], які нам пишуть та погрожують. Прикро, що вони погрожують, не розуміючи, що цей дім заслуговує на повагу. Його не можна руйнувати. Крім того, вони погрожують співробітникам музею. Скажу чесно, я могла б подати заяву до СБУ, але поки що не робила цього. Я б не хотіла, щоб під час війни українці воювали проти українців. Мені таке не подобається. Але коли будуть продовжуватися погрози моїм співробітникам та їхньому життю, мені доведеться зробити це, - розповіла Губіанурі.

За словами Губіанурі, вона очікувала, що оновлену меморіальну дошку обіллють фарбою, тому що "люди зі слабшою нервовою системою протестують саме так". Фарбу змивати не будуть. 

Губіанурі розповіла, що не планує закривати музей, але працює над зміною концепції виставки. Вона вважає, що постать Булгакова потрібно вивчати й переосмислювати, а не викреслювати з історії.

У вересні 2022 року Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей Булгакова і натомість відкрити музей композитора та фольклориста Олександра Кошиця, який жив у цій будівлі на Андріївському узвозі в Києві.

27 травня у мережі опублікували фото оновленої меморіальної дошки на будівлі музею. Напис змінили з російської на українську, а Булгакова замість "російського радянського письменника" назвали "видатним киянином". Наступного дня меморіальну дошку облили червоною фарбою.

 

Новини по темі: Музей Булгакова