29 вересня
Завантажити ще

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи

У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи
Фото: facebook.com/KyievoPecherska.Lavra

11 червня 2023 року в день Всіх святих у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яка була збудована коштом Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її меценатом і ктитором - гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою. Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість в Московському патріархаті «проклинати» Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 2014 році.

- Ця подія стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури. А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни та нашого народу, - йдеться у повідомленні.

У межах заходу буде оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх святих. Також буде презентовано новий проєкт - Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба» (локація — Онуфріївська вежа).