Завантажити ще

У Кабміні розповіли про екологічні наслідки підриву Каховської ГЕС

У Кабміні розповіли про екологічні наслідки підриву Каховської ГЕС
Фото: REUTERS/Vladyslav Smilianets

Через затоплення, викликане підривом Каховської ГЕС, Україна має значні втрати флори та фауни. Велика вода «змиває» усе  біорізноманіття. Під загрозою зникнення 9 об’єктів "Смарагдової мережі", 5 Рамсарських угідь площею понад 76 тис. га.  Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, під загрозою загибели 160 тисяч птахів та понад 20 тисяч диких тварин. Відновлення екосистеми у тому первинному вигляді, як їх створила природа, буде майже неможливо. Міністр також звернув увагу на те, що затоплення земель призведе до деградації ґрунтового покриву, ерозії й змиє увесь родючий шар ґрунту у воду. Що своєю чергою не лише знищить наші родючі ґрунти, а й спричинить забруднення водних ресурсів річки Дніпро. 

Ще одним з наслідків катастрофи міністр назвав втрату Україною найціннішого ресурсу – води. 

- На сьогодні ми вже втратили третину води з Каховського водосховища, яку накопичили завдяки весняному водопіллю, – зазначив  Стрілець.

Очільник Міндовкілля додав, що через паводок можливе погіршення якості води, адже тонни побутових відходів, відходів руйнації й усього, що накопичувалося роками на узбережжі водосховища, потрапить у Дніпро, а звідти й у Чорне море.

Також він розповів про забезпечення постраждалих регіонів питною водою та стан водної інфраструктури. Підрив дамби серйозно ускладнив ситуацію із забезпеченням питною водою у Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях. Але завдяки проведеному завчасно моделюванню ситуації, сьогодні вживаються усі необхідні заходи, аби якомога швидше забезпечити населення питною водою. 

Що ж до того, як катастрофа вплине на забезпечення півострова Крим водою, то міністр повідомив, що на сьогодні технологічно це просто неможливо. Адже, підірвавши Каховську ГЕС, російські окупанти знищили можливість постачання дніпровської води в Крим. Рівень Каховського водосховища настільки критичний, що вода просто не потрапить до Північно-Кримському каналу.