Завантажити ще

СБУ перехопила аудіо, яке доводить, що Каховську ГЕС підірвала РФ

СБУ перехопила аудіо, яке доводить, що Каховську ГЕС підірвала РФ
Фото: Getty Images

Росіяни планували шантажувати Україну підривом дамби, влаштувавши техногенну катастрофу на півдні. Як повідомляє пресслужба СБУ, про це окупанти розповідають один одному у перехопленій телефонній розмові.

- Там не они (українська сторона. – Прим.) долбанули. Там наша диверсионная группа. Они хотели типа этой дамбой пугать. Пошло не по плану, а больше, чем они планировали, – розповідає російський військовий.

Він також розказав про наслідки катастрофи, які намагаються приховати у РФ: підвищення рівня води, затоплення територій та руйнування.

СБУ наразі відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину РФ. У відомстві додали, що РФ, підірвавши греблю Каховської ГЕС, «остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу».

-  Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів, - наголосив Голова СБУ Василь Малюк.

Розслідування розпочато за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) і ст. 441 (екоцид).

Новини по темі: СБУ Підрив Каховської ГЕС