Завантажити ще

Ґрета Тунберг після розмови із Зеленським написала про екоцид, який влаштувала Росія

Ґрета Тунберг після розмови із Зеленським написала про екоцид, який влаштувала Росія
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський поговорив про екоцид в Україні зі світовими екологічними активістами, включаючи Ґрету Тунберг. Він закликав лідерів думок розповідати про злочини Росії в Україні, зокрема про підрив Каховської ГЕС, через що затопило гектари лісу, сховища пального, склади з хімікатами, знищено екосистеми, тисячі тварин та рослин загинули.

- Уваги міжнародних організацій до окупованої території, яка затоплена, наразі фактично немає. І потрібен, зокрема, ваш тиск на них – я прошу! Будь ласка, поширюйте правду про цей російський екоцид. Будь ласка, закликайте лідерів, держави та міжнародні організації діяти. Невипадково у запропонованій нами формулі миру один із ключових пунктів – це протидія екоциду. Будь ласка, давайте разом зробимо так, щоб інших екоцидів більше просто не було, - заявив Зеленський у зверненні.

Після розмови із Зеленським шведська активістка Ґрета Тунберг нарешті опублікувала пост про трагедію. Після підриву ГЕС в ніч на 6 червня українці писали їй коментарі в соцмережах з проханням висвітлити ситуацію.

- Цей екоцид як продовження неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну є ще одним звірством, через який світ втрачає дар мови. Наші погляди знову звернені до Росії, яка має відповісти за свої злочини, - написала Тунберг в Твіттері.

Окрім екоактивістів, в онлайн-зустрічі із Зеленським взяли участь міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидент Європейського парламенту Гейді Гаутала та гендиректор Європейського кліматичного фонду Лоуренс Тубіана.