29 вересня
Завантажити ще

У Каховському водосховищі рівень води впав нижче "мертвої точки"

У Каховському водосховищі рівень води впав нижче
Фото: НАВКА/KP.UA

У Херсонській області рівень води в Каховському водосховищі вже становить 12,5 метрів, що є нижчим за так звану "мертву точку". Водозабір зробити за таких показників вже неможливо. Про це заявив голова "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Рівень уже 12,5 м. Це нижче за "мертву" точку 12,7 м, коли ми вже не можемо робити водозабір у населені пункти та для ЗАЕС, - повідомив Сирота.

За його прогнозом, падіння води може зупинитися на рівні близько 3 метрів, а саме водосховище зменшиться завширшки до колишніх розмірів.

- Якщо дамба в нижній частині зруйнована до самого основи, глибина водосховища буде не більше трьох метрів, а воно саме зменшиться завширшки з 3,5 км, як це було до підриву, до 1-1,2 км, тобто повернеться в річище Дніпра, яким воно було до будівництва самого водосховища, - наголосив він.

За словами Сироти, якщо поточна швидкість падіння рівня водосховища становить 1 метр на добу, цей процес триватиме ще близько семи-восьми днів. За останніми даними, повністю затоплена вже половина станції, а друга половина перебуває під водою на 70%. Також вода призводить до розмиву земляної вставки між шлюзом та станцією.

Вночі, 6 червня, російські військові підірвали Каховську ГЕС у Херсонській області. Внаслідок вибуху було зруйновано машинний зал та сама станція. Це призвело до виникнення екологічної катастрофи, оскільки вода з водосховища стала затоплювати прилеглі міста та села, і було розпочато евакуацію населення. Жертвами затоплення вже стали щонайменше 9 жителів Херсонщини та один мешканець Миколаївщини.