29 вересня
Завантажити ще

У Чорнобильському заповіднику сфотографували птаха, який може повторювати слова

У Чорнобильському заповіднику сфотографували птаха, який може повторювати слова
Фото: facebook.com/zapovidnyk2018

У Чорнобильському заповіднику в об'єктиви фотопасток потрапила сойка – одна з найрозумніших птахів, яка може повторювати людські слова. Про це розповіли на сторінці заповідника у Facebook.

Це птах із сім'ї воронових, що утворює окремий вид. Її головна особливість – це яскраве оперення. Ці пернаті здатні імітувати різні звуки. Звідси друга назва – сойка-пересмішниця. Крім того, зафіксовані випадки, коли птах наслідував людину, повторюючи деякі слова. Сойки – дуже кмітливі птахи. Вони можуть заготовлювати запаси їжі. Наприклад, восени один птах здатний відкласти на "чорний день" більше 3 кілограмів жолудів, - розповіли у заповіднику. За словами фахівців, сойки-пересмішниці всеїдні. Ці птахи вживають як насіння злаків, горіхів, так і комах, ящірок, яйця інших птахів, равликів і навіть молюсків. У дикій природі сойки живуть близько 7 років. Але за сприятливих кліматичних умов та з гарною кормовою базою деякі птахи доживали і до 16 років.

Раніше у Чорнобильському заповіднику помітили двох лосів, схожих між собою як дві краплі води. Працівники дійшли висновку, що ці тварини є двійнятами. Ймовірно, лосі виросли окремо, але згодом "впізнали" один одного та об'єдналися.

Новини по темі: заповідник Чорнобиль Птахи