22 вересня
Завантажити ще

На Закарпатті випустили на волю лісового кота, якого діти тримали у клітці

На Закарпатті випустили на волю лісового кота, якого діти тримали у клітці
Фото: Вікіпедія

У Синевирській Поляні на Закарпатті було випущено на волю лісового кота. Його утримували у клітці місцеві діти, у яких тварину викупив власник екопарку «Долина вовків» Юрій Тюх. Про це повідомляє Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА.

– Лісовий кіт, дикий кіт, в Україні дуже рідкісний! Обробив від кліщів, нагодував та випустив у дику природу - на територію НПП "Синевир", – розповів Юрій.

Дикий лісовий кіт зовні нагадує домашнього кота. У нього сіра шерсть з поздовжніми смугами вздовж хребта та невеликими поперечними смугами з обох боків. У всіх лісових котів трикутні вуха, довгі вібриси (вуси та волоски біля очей, органи відчуттів), міцні лапи, довгі пазурі. Лісові коти здебільшого ведуть нічний спосіб життя. Вдень вони відпочивають у затишному місці і лише надвечір виходять на полювання. На полювання виходять за дві години до заходу сонця і за дві години перед світанком. В основу раціону входять дрібні гризуни, птахи, комахи, змії, а у прибережних мешканців ще й риба. В Україні їхня карпатська популяція сягає чисельності 300–400 особин, на Поділлі — кілька десятків особин. Є поодинокі особини у плавнях Дунаю та Дністра. Загальна кількість оцінюється у 400-500 особин.

Новини по темі: Закарпаття Тварини