Завантажити ще

У Львові врятували жінку із рідкісним захворюванням шлунково-кишкового тракту

У Львові врятували жінку із рідкісним захворюванням шлунково-кишкового тракту
Фото: facebook.com/1tmolviv

У львівській лікарні святого Пантелеймона прооперували 47-річну жінку з Волині, у якої діагностували рідкісне захворювання - хворобу Крона. Це специфічне запальне захворювання шлунково-кишкового тракту, за якого імунна система людини розпізнає слизову оболонку травного каналу як чужорідну й атакує її. Трапляється у 30 людей на 100 000, розповіли у Першому медичному об'єднанні Львова.

Роками Тамара не могла нормально харчуватися і навіть не знала про свій діагноз. Ще 23 роки тому при видаленні апендициту у Тамари хірург помітив зміни кишківника та скерував на обстеження. Але тоді молода жінка не взяла до уваги рекомендації. Проблеми почалися пізніше, коли з'явився біль, порушення травлення, анемія, а живіт збільшився в розмірах. Згодом пацієнтка могла їсти лише дитяче харчування. Однак через страх почути якийсь страшний діагноз, каже Тамара, вона не зверталася за медичною допомогою і займалася самолікуванням. 

До спеціалістів лікарні святого Пантелеймона Тамара звернулась вже у вкрай важкому стані, коли остаточно втратила працездатність. Після обстеження медики приголомшили її діагнозом - в неї хвороба Крона. На жаль, вилікувати її неможливо. Проте, дотримуючись призначень та рекомендацій, можна досягти тривалої ремісії і значно покращити життя.  

Лікарі виявили, що через довготривалу відсутність правильного лікування в Тамари розвинулась хронічна кишкова непрохідність. Тож у ході операції хірурги розділили всі спайки та виконали резекцію уражених ділянок товстої та тонкої кишки. Вже за тиждень Тамару виписали додому.  

У пацієнтки попереду реабілітація. Проте Тамара вже почувається значно краще та обіцяла вчасно ходити на огляди, приймати ліки та виконувати всі рекомендації щодо харчування.