29 вересня
Завантажити ще

Художника з Євпаторії Богдана Зізу російський суд засудив до 15 років колонії

Художника з Євпаторії Богдана Зізу російський суд засудив до 15 років колонії
Фото: instagram.com/bogdan.ziza

Російський Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив до 15 років колонії загального режиму художника з Євпаторії Богдана Зізу, повідомляє видання "Ґрати". Його звинувачують в організації теракту та закликах до тероризму. Згідно з вироком, перші чотири роки йому належить провести у в'язниці.

В останньому слові Зіза говорив про необхідність виступати проти війни та небезпеку мовчання. Після цього він оголосив голодування з 10 червня, вимагаючи позбавити його російського громадянства та звільнити з російських в'язниць усіх українських політв'язнів.

- Я, Зіза Богдан Сергійович, будучи громадянином України, знаходячись у здоровому глузді та тверезому розумі, розуміючи свої дії і наслідки, оголошую голодування, вимогою якого є позбавлення мене громадянства РФ, а також звільнення всіх українських політв’язнів з російського ув’язнення і передача їх українській стороні. Також я виступаю проти примусового годування, яке може бути до мене застосоване. Подібні дії прошу вважати катуванням, адже вони будуть виконані проти моєї волі. Прийом їжі буде зупинено 10.06.23, - йдеться у заяві художника.

Ще у 2022 році вночі 16 травня Богдан Зіза облив синьою та жовтою фарбою двері адміністрації Євпаторії, протестуючи проти війни. Також намагався їх підпалити. Чоловіка затримали наступного дня. Художника звинуватили у скоєнні теракту, також йому інкримінували заклик  до тероризму за відеозвернення, яке він записав одночасно з акцією.

Пізніше Богдану Зізі російські силовики додали до звинувачення у тероризмі дві нові статті. Наразі йому інкримінують 4 статті КК РФ, три з яких - за тероризм: ст. 205 ч. 1 ("Вчинення терористичного акту"), 205 ч. 1 ("Загроза вчинення теракту"), 205.2 ч. 2 ("Заклик до тероризму"), 214 ч. 2 ("Вандалізм з політичних мотивів").

Зіза визнавав, що провів антивоєнну акцію, але наполягав, що вона нікому не зашкодила. Проте прокурор просив для художника 18 років ув'язнення.

Двері адміністрації Євпаторії, які облив фарбою Богдан Зіза. Фото: graty.me.

Двері адміністрації Євпаторії, які облив фарбою Богдан Зіза. Фото: graty.me.