Завантажити ще

Мінкульт дав УПЦ (МП) три дні, аби покинути Києво-Печерську лавру

Мінкульт дав УПЦ (МП) три дні, аби покинути Києво-Печерську лавру
Фото: facebook.com/KyievoPecherska.Lavra

У понеділок, 5 червня, комісія Міністерство культури та інформаційної політики України з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври завершила роботу та підписала із заповідником акт приймання-передачі державного майна.  За три дні УПЦ (МП) має звільнити приміщення. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Загалом комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів. Всі вони в різних станах. УПЦ (МП) самовільно перебудовувала та добудовувала, переплановувала пам’ятки культурної спадщини. Також зводила нові будови на території заповідника.

- Тепер, після того як заповідник направив вимогу УПЦ (МП) про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення заповіднику його майна, остання має  протягом трьох робочих днів з дня її отримання це зробити. У випадку відмови - буде суд для прийняття відповідного рішення, - написав Ткаченко у Facebook.

Також міністр зазначив, що представники монастиря відмовилися через канцелярію прийняти акт прийому-передачі державного майна. Тож заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі.