Завантажити ще

В Укренерго заявили, що підрив Каховської ГЕС не вплинув на роботу енергосистеми

В Укренерго заявили, що підрив Каховської ГЕС не вплинув на роботу енергосистеми
Фото: t.me/novaya_kahovka_news/4846

Підрив росіянами Каховської ГЕС та спричинені цим руйнування наразі не вплинули на стабільну роботу енергосистеми. Укренерго спільно з Укргідроенерго контролюють ситуацію, проводиться оцінка ризиків, повідомляють у пресслужбі Укренерго.

Річ у тім, що Каховська гідроелектростанція з перших днів повномасштабного вторгнення  окупована і була замінована росіянами. З нею втрачено технологічний зв’язок, тож видача потужності на підконтрольну територію України з неї не здійснювалася від лютого 2022 року.

- Сьогодні вночі країна-агресор здійснила черговий акт тероризму на об’єкті цивільної інфраструктури, який є трагедією для наших співгромадян та масштабною екологічною  катастрофою. "Укренерго" надалі повідомлятиме про вплив наслідків катастрофи на стан енергосистеми, - йдеться у повідомленні компанії.

Енергетики запевняють, що наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Хоча тривають ремонти на багатьох електростанціях, тож в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють електроенергію. Тому упродовж дня споживачів просять розподіляти використання електроенергії і переносити користування потужними приладами з вечірніх годин на інші періоди.

Внаслідок обстрілів росіянами пошкоджені мережі обленерго на Херсонщині, Харківщині, Сумщині, а також Донеччині. На Київщині є пошкодження у мережах обленерго внаслідок падіння уламків збитої нашою ППО ворожої цілі. Бригади обленерго відновлюють мережі всюди, де дозволяє безпекова ситуація. Нових пошкоджень у магістральних мережах немає.

Вночі 6 червня російськими окупаційними військами здійснено підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.