Завантажити ще

У львівському притулку для тварин приспали двох дорослих собак, тут проведуть службове розслідування

У львівському притулку для тварин приспали двох дорослих собак, тут проведуть службове розслідування
Фото: Роман Балук/city-adm.lviv.ua

У ЛКП «Лев» розпочали службове розслідування через евтаназію двох собак. На час перевірки директора підприємства відсторонили від виконання службових обов’язків. Про це повідомили у пресслужбі мерії.

Напередодні у соцмережах зоозахисники повідомили про те, що на території ЛКП «Лев» приспали двох собак - Мавана та Х’ю. Щоб з’ясувати ситуацію, 5 червня на територію підприємства приїхали заступники міського голови Львова Андрій Москаленко та Ірина Маруняк. На підприємстві розпочали службове розслідування, а керівника Олену Іващенко відсторонили від виконання обов’язків.

- Ця ситуація викликала значний суспільний резонанс. Я попрошу, щоб ми більше не застосовували таких методів. Якщо є медичні показники для того, щоб приспати тварину, то вони мають бути узгоджені і проговорені по всій ланці. Люди на це реагують дуже болісно, в мене в самого є собака, і я також не зрозумів цієї ситуації, коректно кажучи, - сказав Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова. 

Як пояснюють працівники ЛКП «Лев», собака має перебувати на підприємстві  лише 21 день, проте часто тварини затримуються тут набагато довше. Маван був у ЛКП «Лев» з червня 2022 року, а Х’ю - з кінця грудня. Обоє, за словами кінолога, були агресивними.

- Мусимо ухвалювати ургентне рішення, бо такий підхід, який є, він неправильний. Необхідно з цієї ситуації зробити правильні висновки, – зазначив Андрій Москаленко. 

У вівторок, 6 червня, посадовці Львівської міської ради проведуть зустріч із зоозахисниками та організаціями, які допомагають тваринам у таких випадках. На час службового розслідування обов’язки директора ЛКП «Лев» буде виконувати  Ірина Мауль.

Собаку Ельзу, господарі якої у березні загинули на Львівщині внаслідок ракетного удару, відправили до нової родини в Німеччину.