21 вересня
Завантажити ще

СБУ затримала колаборанта, що катував українців у Херсоні

СБУ затримала колаборанта, що катував українців у Херсоні
Фото: t.me/SBUkr

Служба безпеки розкрила ще одного колаборанта у звільненому Херсоні, який під час окупації добровільно співпрацював з окупантами, допомагаючи їм в ув'язненні та катуванні учасників руху опору. Як повідомили в пресслужбі СБУ, затриманий  сам звернувся до створеного окупантами "центру зайнятості".

Там йому запропонували посаду "молодшого інспектора відділу охорони" у захопленій "виправній колонії № 90", яку ворог використовував для утримання ув'язнених місцевих жителів.

Зловмисник погодився на цю "пропозицію" і добровільно написав "заяву" про вступ до окупаційного органу. Згідно з розслідуванням, колаборант особисто брав участь в обшуках та допитах українських громадян. Під час підтримання "відносин" з потерпілими, він намагався зламати їх і змусити підписати згоду на співпрацю з окупантами.

СБУ викрила зрадника. Фото: t.me/SBUkr

СБУ викрила зрадника. Фото: t.me/SBUkr

Після звільнення Херсона колаборант намагався приховатися вдома, сподіваючись уникнути покарання за свої злочини. В СБУ  розкрили зрадника, встановили його місцезнаходження і затримали. Під час обшуків у місці проживання затриманого було виявлено "посвідчення" колишнього окупаційного органу та формений одяг російського зразка.

На даний момент слідчі Служби безпеки повідомили підозрюваному про підозру згідно зі статтею 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Суд призначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Розслідування продовжується. Зловмиснику загрожує до 15 років позбавлення волі. 

СБУ викрила зрадника. Фото: t.me/SBUkr

СБУ викрила зрадника. Фото: t.me/SBUkr

Новини по темі: СБУ державна зрада