29 вересня
Завантажити ще

Телескоп "Хаббл" сфотографував туманну галактику

Телескоп
Фото: nasa.gov

Нове зображення, отримане космічним телескопом "Хаббл", показує Месьє 85, галактику, яка знаходиться приблизно за 50 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Волос Береники. Про це інформує прес-служба НАСА.

- Месьє 85 інтригує - її властивості лежать десь між властивостями лінзоподібної та еліптичної галактики, і, схоже, вона взаємодіє з двома своїми сусідами: гарною спіральною галактикою NGC 4394, розташованою поза кадром ліворуч, і маленькою еліптичною галактикою. МКГ 3-32-38, розташована за кадром по центру знизу.

За оцінками вчених, ця галактика містить близько 400 мільярдів зірок, більшість із яких дуже старі. Однак у центральній області мешкає населення щодо молодих зірок віком лише кілька мільярдів років. Вважається, що ці зірки утворилися в результаті пізнього спалаху зіркоутворення, який, ймовірно, був викликаний злиттям Месьє 85 з іншою галактикою понад чотири мільярди років тому. Месьє 85 має ще одну потенційно дивну якість. Вважається, що майже кожна галактика має в центрі надмасивну чорну дірку, але, ґрунтуючись на вимірах швидкостей зірок у цій галактиці, неясно, чи містить Месьє 85 таку чорну дірку.

Новини по темі: Космос вага галактики НАСА