Завантажити ще

З Чумацького Шляху приходять сигнали, які можуть свідчити про існування позаземних цивілізацій

З Чумацького Шляху приходять сигнали, які можуть свідчити про існування позаземних цивілізацій
Фото: телескоп Спітцера/NASA

Дослідники, які займаються пошуком ознак позаземного розуму, вирішили шукати інопланетян у центрі Чумацького Шляху. Саме звідти приходять сигнали, що повторюються, і, можливо, таким чином представники позаземної цивілізації хочуть заявити про себе, пише Live Science.

Новий пошук позаземного життя має на меті з’ясувати це шляхом прослуховування радіоімпульсів із центру нашої галактики. Вузько частотні імпульси природним чином випромінюють зірки, які називаються пульсарами, але вони також свідомо використовуються людьми в таких технологіях, як радар. Оскільки ці імпульси виділяються на тлі радіошуму космосу, вони є ефективним засобом зв’язку на великих відстанях і привабливою ціллю для прослуховування під час пошуку інопланетних цивілізацій, вважають вчені з Корнельського університету у США.

Вчені вважають, що прослуховування радіосигналів, що повторюються, та які приходять з центру галактики, допоможе виявити їх можливе штучне походження. Тобто таким чином можна теоретично виявити існування в нашій галактиці позаземної розумної цивілізації, а може, й не однієї.

У центрі Чумацького Шляху знаходиться величезна концентрація зірок, а навколо деяких з них можуть обертатися планети, де може існувати розумне життя. Вчені вважають, що якщо розумні інопланетяни хочуть зв'язатися з іншими розумними видами, то вони надсилатимуть особливі вузькочастотні сигнали по всій галактиці. Вони повинні повторюватися особливим чином, щоб їх можна було відрізняти від сигналів інших космічних об'єктів. Автори дослідження вважають, що існує дуже мала частка ймовірності, що така комбінація характеристик у сигналах буде створена, наприклад, пульсаром.