Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Календар магнітних бур у червні 2023 року: пік припаде на середину місяця

Календар магнітних бур у червні 2023 року: пік припаде на середину місяця
Фото: NASA/commons.wikimedia.org

У червні на жителів Землі чекає лише одна серйозна магнітна буря, а решту ми навіть не помітимо. За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, що досліджує сонячну активність у всіх її проявах, пляма AR3315, що з'явилася на звороті Сонця, почала розпадатися, і це викличе сонячну бурю на нашій планеті.

Супутники вже вловлюють сонячні вітри, викликані активністю цієї плями, і ввечері 2-го - вранці 3 червня метеочутливі люди можуть відчути себе гірше, ніж звичайно. Можливі також перебої у роботі мобільної мережі та радіоприймачів.

Магнітне поле Землі буде нестабільним практично весь перший літній місяць, але основний сплеск сонячної активності прогнозується на 18-20 червня. З 16-го числа рівень геомагнітного обурення поступово зростатиме, досягнувши піку у зазначені дні, а потім до кінця місяця всі сонячні хвилювання і спалахи ми якщо і помічатимемо, то ледь-ледь.

Взагалі, зараз ми вступили в черговий багаторічний цикл активності Сонця, тому щонайменше до 2030 року доведеться помучитися в аномальній спеці та частих спалахах на нашому світилі. Підвищена енергія Сонця розсіюватиметься на всі боки і попрямує, зокрема, до Землі, зіштовхуючись з її магнітосферою і провокуючи геомагнітну активність. А один такий спалах, за підрахунками NASA, виробляє енергію, яка могла б живити всю планету Земля протягом 20 000 років!

ЯК МІНІМІЗУВАТИ РИЗИКИ

Поки що ж чутливі земляни можуть лише вжити необхідних заходів, щоб мінімізувати наслідки для здоров'я від магнітної бурі. Рекомендується уникати важких фізичних вправ та тривалого перебування на відкритому повітрі. Щоб зменшити негативний вплив магнітних бур, можна займатися легкою фізкультурою, здійснювати ранкові прогулянки та приймати контрастний душ. Нагадаємо, що всі процедури краще заздалегідь узгодити зі своїм лікарем.

У метеопатів – залежних від погодних проявів людей – дуже вразлива серцево-судинна система, яка не встигає компенсувати зміни атмосферного тиску. Тому «сердечникам» і всім, хто має проблеми з судинами та легенями, порушення опорно-рухового апарату, захворювання нервової та ендокринної систем, літні, вагітні та громадяни з надмірною вагою – необхідно у дні геомагнітних бур вкрай відповідально поставитися до свого здоров'я.