Завантажити ще

У Держатомрегулювання заявили, що ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем

У Держатомрегулювання заявили, що ситуація на Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем
Фото: t.me/energoatom_ua/13345

Напередодні, 1 червня, відбулася онлайн-зустріч Держатомрегулювання з міжнародними партнерами, де обговорювали ситуацію на ЗАЕС. До обговорення долучилися представники ЄС, США, Канади та Великої Британії. На ній голова Держатомрегулювання Олег Коріков зазначив, що складна ситуація на майданчику Запорізької АЕС погіршується з кожним днем. І якщо негайно не вивести звідти російських військових, ядерна та радіаційна безпека залишатиметься під загрозою.

За словами Олега Корікова, російські загарбники здійснюють шалений тиск на персонал ЗАЕС, вдаються до залякувань та проводять обшуки в помешканнях співробітників станції.

- Людям забороняють контактувати із особами, що перебувають на підконтрольній Україні території. При спробі людей покинути окуповану територію - не випускають та погрожують конфіскацією майна. Представники "Росатома", які незаконно перебувають на ЗАЕС, вербують персонал, який не має відповідної кваліфікації, - каже Олег Коріков.

Також він зазначає, що окупанти демонтували та вивезли  важливі елементи системи станції, вивели з ладу частину комп’ютерної техніки. Майже повністю знищили систему аварійної готовності та реагування на ЗАЕС.

- За розпорядженням окупаційної «адміністрації», заблокована передача інформації з Автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) Запорізької АЕС. Про цей випадок, який загрожує безпеці на ЗАЕС, український регулятор поінформував МАГАТЕ, однак не отримував повідомлень щодо можливих планованих заходів з боку агентства для врегулювання цієї ситуації, - сказав Коріков.

Він зазначив, що Держатомрегулювання високо цінує зусилля Гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо забезпечення ядерної безпеки на майданчику ЗАЕС, які тривають з вересня 2022 року.