articles Object ( [params] => Array ( [approved] => 1 [assign] => mainstream [langid] => 2 [limit] => 12 [memcache] => 0 [order] => adate DESC [type_not] => article [where] => category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701276285 ) [langid] => [store_to_cache] => [cache_key] => articles-518907194 [articles] => Array ( [680699] => article Object ( [absnum] => 680699 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => mozhliva-vijna-pid-bokom-u-ssha-venesuela-zahrozhuje-hajani-za-lekalami-putina [title] => Можлива війна під боком у США: Венесуела загрожує Гайані за лекалами Путіна [title_short] => [meta_title] => Можлива війна під боком у США: Венесуела загрожує Гайані за лекалами Путіна [meta_keywords] => США, війна Гайана, [meta_description] => Можлива війна в Гайані, яка знаходиться в Латинській Америці: чому президент Венесуели вирішив захопити дві третини сусідньої держави. Якою є історія конфлікту між цими державами. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Латинська Америка найближчим часом може стати ще однією гарячою точкою планети, де один із диктаторів вирішив вторгнутися в сусідню країну. Як повідомляє видання The Washington Post, президент Венесуели Ніколас Мадуро з метою боротьби з низьким рейтингом та економічною кризою в країні вирішив захопити дві третини сусідньої держави Гайяна.

За сценарієм анексії Криму

Все це схоже на те, як президент РФ Володимир Путін анексував український Крим. У всякому разі, прикордонний військовий конфлікт між двома країнами вже почався. Відомо, що сили спеціальних операцій Венесуели перейшли через кордон із Гайаною та ведуть бої в регіоні Ессекібо із силами оборони цієї країни.

Паралельно з цим уряд Венесуели хоче провести 3 грудня референдум, щоб вирішити суперечку з Гайаною про належність території Ессекібо. Майбутній референдум у Венесуелі, скликаний Ніколасом Мадуро, має надати венесуельське громадянство 125 тисяч жителів регіону. Венесуельський диктатор також зацікавлений у «маленькій переможній війні», щоб підняти свою популярність напередодні президентських виборів.

"Президент країни Ніколас Мадуро останні кілька днів свої виступи присвячує не гуманітарній та не економічній кризам; він погрожує захопити дві третини території сусідньої Гайани - суверенної держави на східному кордоні Венесуели. "Ми повернемо те, що нам залишили наші предки", - цитують його слова у The Washington Post.

Територіальна суперечка довжиною сто років

Конфлікт між Венесуелою та Гайаною про належність території площею понад 159 тисяч кв. км на захід від річки Ессекібо, що отримала назву Гайана-Ессекібо, триває вже понад 100 років. Ця територія становить понад дві третини Гаяни, на ній проживають 283 тисячі осіб із трохи більше 800 тисяч загального населення країни.

Суперечка між Венесуелою та Гайаною пов'язана з областю Ессекібо. У 1899 Арбітражний суд присудив цю територію Гайане, але Венесуела не визнала це рішення і вважає його недійсним. Обидві країни претендують на права на Ессекібо. На кордоні регулярно виникають різноманітні інциденти.

Головними причинами важливості цієї галузі для обох сторін є ресурси, такі як нафта, газ, золото та боксити, а також її геостратегічне становище поряд з атлантичним узбережжям. Володіння Ессекібо забезпечує геополітичну перевагу та контроль над морськими ресурсами та комерційними маршрутами. Крім того, питання про кордон має символічне значення для обох сторін через національну гордість і прагнення підтвердити свою територіальну цілісність та суверенітет.

Індіанці на цій спірній території більше тяжіють не до Гайяни, переважно населеної індо-гаянцями (нащадки робітників з Уттар-Прадеша та Біхару, яких завезли на роботу ще голландці) та афро-гаянцями (нащадками рабів), а до Венесуели, де проживають родинні племена. У січні 1969 року сили оборони Гаяни (GDF) розгромили повстання індіанців у Рупунуні, підтриманих Венесуелою. До речі, Гаяна – єдина англомовна країна Латинської Америки.

Виною конфлікту стала нафта

Територіальна суперечка загострилася у зв'язку з відкриттям у 2015 році в Ессекібо нафтових родовищ, що містять як мінімум 10 млрд барелів нафти, і наданням Гайаної концесії компанії ExxonMobil на нафтовидобуток на шельфі, межі якого не делімітовані. У вересні ще сім транснаціональних компаній, включаючи China National Offshore Oil Corporation, QatarEnergy та TotalEnergies, отримали від уряду Гайани ліцензії на розробку родовищ на морському шельфі.

"Нещодавно Ніколас Мадуро обізвав президента Гайани Девіда Гренджера лакеєм на службі американських нафтових компаній і американського імперіалізму. Висловлювання Мадуро пов'язане з тим, що Гайана дозволила компанії ExxonMobil добувати нафту у своїх водах (з Венесуели ExxonMobil пішла після того, як майно). Мадуро оголосив прибережні води Гайани територією Венесуели і зажадав, щоб американська компанія забиралася звідти", - повідомляє The Washington.

У 2023 році в територіальних водах країни також виявили великі поклади нафти, що потенційно дає можливість перетворити Гайану на вагомого гравця нафтового ринку. Для Мадуро, який своїми популістськими рішеннями загнав колись найбагатшу латиноамериканську державу у злиднях, це налагодити стан справ.

Вільний світ за Гаяйну, диктатори проти

Гайана намагається заручитися підтримкою Бразилії, США та Британії для стримування апетитів Венесуели. Бразилія вже кілька разів давала зрозуміти Венесуелі, що втрутиться у разі воєнних дій.

Міністерство оборони Бразилії, яка підтримує у цьому конфлікті Гайяну, вирішило направити додатковий контингент військ для охорони свого північного кордону країни на тлі напруженості між Венесуелою та Гайаною через територіальну суперечку. До місць нинішніх зіткнень підтягуються бразильські військові підрозділи, оскільки, за деякою інформацією, окремі удари венесуельці завдавали саме з бразильської території (джунглі, що слабо контролюються країнами регіону). Пентагон направив до Гайани частину керівництва 1-ї бригади сприяння силам безпеки (SFAB) США.

Сьогодні збройні сили Гаяни (GDF) налічують 12 тис. осіб, абсолютна більшість з яких є африканцями. Базова підготовка проводиться у навчальних школах GDF, де викладають британці та американці. Офіцери проходять навчання в одній із двох британських шкіл підготовки офіцерів: Королівській військовій академії Сандхерст (тренування піхоти) та Королівському військово-морському коледжі Британії (навчання берегової гвардії). Ця армія має історії успішних військових операцій проти як власних сепаратистів, що підтримуються венесуельцями, так і проти сусіднього Суринаму, з яким Гаяна також має територіальну суперечку через нафтоносні території.

Диктатуру Мадуро у Венесуелі підтримують Росія, Куба, Іран, Північна Корея, Білорусь та Китай. Загальна чисельність армії із міліцією понад 300 тис. осіб. Більше у венесуельців та військової техніки, авіації та набоїв.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 1024 [position] => 342715 [adate] => 1701362452 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701362210 [changed] => 1701362452 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Прикордонні сутички вже точаться зараз

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => commons.wikimedia.org/wiki/File:Venezuela_Division_Politica_Territorial [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 37076 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 765580762 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/venezuela-guiana.jpg","crop":{"x":"90","y":"0","w":"1466","h":"782"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/venezuela-guiana.jpg","crop":{"x":"74","y":"0","w":"1497","h":"782"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/venezuela-guiana.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1041","h":"782"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680690] => article Object ( [absnum] => 680690 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => v-ukrajini-stvorjat-merezhu-tsentriv-reabilitatsiji-ta-porjatunku-tvarin [title] => В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин [title_short] => [meta_title] => В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин [meta_keywords] => Черемоські тварини, Черемоський порятунок, центр порятунку тварин [meta_description] => На сьогодні "пацієнтів" вже приймає національний парк "Черемоський". [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

В Україні створять мережу центрів реабілітації та порятунку тварин , на сьогодні "пацієнтів" вже приймає національний парк "Черемоський".

Йдеться про три вольєри закритого типу, в яких можуть перебувати як дрібні звірі, так і птахи, а також вольєр для копитних тварин. Під час будівництва конструкцій за основу прийняли досвід польських колег. Як працюють реабілітаційні центри Польщі, працівники парку знають на практиці, адже знайомилися з їхньою діяльністю безпосередньо під час навчального візиту.

- Будівництво центрів реабілітації диких тварин – це, по-перше, цивілізований підхід до збереження та допомоги природі. По-друге, це важливий трек у рамках нашого загального бачення відновлення живої природи, яка страждає від війни. Тому ми вже опрацьовуємо концепцію створення мережі із 16 таких центрів по всій Україні, – розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Національний природний парк "Черемоський" вже має першого "пацієнта" – місцеві жителі передали на реабілітацію поранену лисицю. Тварина має травму лапки та отримує необхідну допомогу. За науковими рекомендаціями працівники парку мінімально контактують із лисицею. Після проходження реабілітації разом із експертами буде вирішено, коли краще випустити її у дику природу. Надалі в парку планують збудувати допоміжні споруди, щоб розмістити там операційну та бокси з догляду за тяжко травмованими тваринами.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342715 [adate] => 1701360497 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701360497 [changed] => 1701360497 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Тваринам нададуть турботу та догляд.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => pixabay.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100103 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2126120312 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1401).jpg","crop":{"x":"0","y":"85","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"update","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1401).jpg","crop":{"x":"0","y":"93","w":"1279","h":"668"},"action":"update","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1401).jpg","crop":{"x":"72","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"update","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680691] => article Object ( [absnum] => 680691 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => eks-prezident-motor-sich-bohuslajev-zalishitsja-pid-vartoju-do-5-sichnja [title] => Екс-президент "Мотор Січ" Богуслаєв залишиться під вартою до 5 січня [title_short] => [meta_title] => Богуслаєв залишиться під вартою до 5 січня [meta_keywords] => Богуслаев, Мотор Сич, суд [meta_description] => Екс-президент Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв залишається під вартою без права на заставу до 5 січня 2024 року. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Солом'янський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи експрезиденту компанії "Мотор Січ" В'ячеславу Богуслаєву та начальнику одного з департаментів компанії Олегу Дзюбе. Про це повідомляє Суспільне.

- Згідно з ухвалою суду, Богуслаєв і Дзюба будуть перебувати під вартою без права на заставу до 5 січня 2024 року, - йдеться в повідомленні.

Ексглава "Мотор-Січ" та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства затримали 23 жовтня. СБУ підозрює Богуслава в незаконних постачаннях деталей для російських військових вертольотів. Також виявилося, що у нього є російський паспорт.

За версією слідства, Богуслав постачав Росії двигуни та інші компоненти для бойових вертольотів навіть після російського вторгнення в Україну. Також СБУ встановила, що глава "Мотор-Січ" виправдовував дії Росії, висловлював надію на продовження військових дій та розмовляв про "нацистів" в Україні. Згодом були оприлюднені аудіозаписи телефонних розмов підозрюваного, які підтверджували його співпрацю з ворогом.

Богуславу повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу - "Колабораційна діяльність" та "Державна зрада". В жовтні Шевченківський районний суд взяв його під варту.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342714 [adate] => 1701360420 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701360427 [changed] => 1701360709 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Богуслаєв залишиться під вартою без права на заставу до 5 січня.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => stopcor.org [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100311 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2810060571 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0431\u043e\u0433\u0443\u0441\u043b\u0430\u0432.jpg","crop":{"x":"0","y":"15","w":"928","h":"494.93333333333334"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0431\u043e\u0433\u0443\u0441\u043b\u0430\u0432.jpg","crop":{"x":"0","y":"12","w":"928","h":"484.6222222222222"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u0431\u043e\u0433\u0443\u0441\u043b\u0430\u0432.jpg","crop":{"x":"107","y":"0","w":"820","h":"616"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680683] => article Object ( [absnum] => 680683 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => horbunov-zelenskij-ta-khoma-uvijshli-do-top-20-ukrajinskikh-kinoprodjuseriv-ostannikh-10-rokiv [title] => Горбунов, Зеленський та Хома увійшли до ТОП-20 українських кінопродюсерів останніх 10 років [title_short] => [meta_title] => Горбунов, Зеленський та Хома увійшли до ТОП-20 українських кінопродюсерів останніх 10 років [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, ТОП-20 кінопродюсерів України, рейтинг кінопродюсерів України, Володимир Зеленський, Сергій та Борис Шефір, Михайло Хома, Юрій Горбунов [meta_description] => Горбунов, Зеленський та Хома: названо ТОП-20 українських кінопродюсерів останніх 10 років [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Телеведучий та актор Юрій Горбунов, співак Михайло Хома (Дзідзьо) та нинішній президент України Володимир Зеленський потрапили до списку ТОП-20 кінопродюсерів України. Видання MBR проаналізувало всі українські фільми, які були у національному прокаті з 2014 року по 2023 рік та склало список із кінематографістів, які були найбільш продуктивними та ефективними за цей період. На сьогоднішній день це понад 200 осіб, проте команда представила лише першу двадцятку. Саме стільки продюсерів по сумарній касі своїх фільмів у прокаті змогли перетнути позначку в 1 мільйон доларів. Повний рейтинг за десятиліття редакція опублікує згодом.

Згідно з аналізом, перше місце із загальною касою в 9,7 мільйона гривень посідає продюсер проєктів "Мавка. Лісова пісня", "Захар Беркут", "Вкрадена принцеса. Руслан та Людмила" Єгор Олесов. Друге - в Ірини Костюк ("Мавка. Лісова пісня", "Скажене весілля", "Скажене весілля-2") з касою в 9,5 мільйона доларів, а третє - у продюсера проєктів студії "Квартал 95" Сергія Шефіра з касою в 5,3 мільйона доларів.

Сьоме місце у рейтингу посідає експродюсер, а нині президент України Володимир Зеленський (4,8 мільйона доларів), а восьме – у Юрія Горбунова (4,7 мільйона доларів). Михайло Хома (Дзідзьо) посідає 14 місце із загальною касою в 1,6 мільйона доларів.

ТОП-20 кінопродюсерів України:

* у рейтингу вказані фільми продюсера з найбільшим бокс-офісом

1. Єгор Олесов

 • "Мавка. Лісова пісня"
 • "Захар Беркут"
 • "Викрадена принцеса. Руслан та Людмила"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 3 мільйони

Загальна каса продюсера: 9,7 мільйона доларів

2. Ірина Костюк

 • "Мавка. Лісова пісня"
 • "Скажене весілля"
 • "Скажене весілля-2"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 2,8 мільйона

Загальна каса продюсера: 9,5 мільйонів доларів

3. Сергій Шефір

 • "Я ти він вона"
 • "8 найкращих побачень"
 • "Слуга народу 2"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,8 мільйона

Загальна каса продюсера: 5,3 мільйона доларів

4. Борис Шефір

 • "Я ти він вона"
 • "8 найкращих побачень"
 • "Слуга народу 2"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,8 мільйона

Загальна каса продюсера: 5,3 мільйона доларів

5. Андрій Яковлєв

 • "Я ти він вона"
 • "8 найкращих побачень"
 • "Слуга народу 2"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,8 мільйона

Загальна каса продюсера: 5,3 мільйона доларів

6. Надія Коротушка

 • "Скажене весілля"
 • "Скажене весілля-2"
 • "Скажене весілля-3"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,5 мільйона

Загальна каса продюсера: 5,2 мільйона доларів

7. Володимир Зеленський

 • "Я ти він вона"
 • "8 найкращих побачень"
 • "Слуга народу 2"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,7 мільйона

Загальна каса продюсера: 4,8 мільйона доларів

8. Юрій Горбунов

 • "Скажене весілля"
 • "Скажене весілля-2"
 • "Скажене весілля-3"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,4 мільйона

Загальна каса продюсера: 4,7 мільйона доларів

9. Ганна Єлісєєва

 • "Мавка. Лісова пісня"
 • "Найкращі вихідні"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 1,3 мільйона

Загальна каса продюсера: 4,6 мільйона доларів

10. Максим Асадчий

 • "Довбуш"
 • "Поводир"
 • "Фокстер та Макс"

Загальна кількість проданих квитків на усі фільми продюсера: 0,9 мільйона

Загальна каса продюсера: 3 мільйони доларів

11. Олесь Санін

 • "Довбуш"
 • "Поводир"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,82 мільйона

Загальна каса продюсера: 2,7 мільйона доларів

12. Андрій Радько

"8 найкращих побачень"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,5 мільйонів

Загальна каса продюсера: 1,7 мільйона доларів

13. Катерина Гордецька

"8 найкращих побачень"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,53 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,7 мільйона доларів

14. Мізаїл Хома

 • "DZIDZO Контрабас"
 • "DZIDZO Перший раз"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,53 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,6 мільйона доларів

15. Андрій Ногін

 • "Свінгери"
 • "Свінгери-2"
 • "Сусідка"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,58 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,6 мільйона доларів

16. Андрій Фесяк

 • "Свінгери"
 • "Свінгери-2"
 • "Сусідка"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,48 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,5 мільйона доларів

17. Юрій Карновський

 • "Захар Беркут"
 • "Мир вашому дому"
 • "Поки ми спимо"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,46 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,5 мільйона доларів

18. Ігор Савиченко

 • "Поводир"
 • "Наші котики"
 • "Брама"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,49 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,4 мільйона доларів

19. Сергій Лаврінюк

 • "DZIDZO Контрабас"
 • "11 дітей з Моршина"
 • "#SELFIEPARTY"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,5 мільйонів

Загальна каса продюсера: 1,4 мільйона доларів

20. Володимир Яценко

 • "Люксембург, Люксембург"
 • "Дике поле"
 • "Додому"

Загальна кількість проданих квитків на всі фільми продюсера: 0,28 мільйона

Загальна каса продюсера: 1,1 мільйона доларів

[category] => 2850 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097152 [position] => 342702 [adate] => 1701359760 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701359776 [changed] => 1701360603 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Перше місце рейтингу із загальною касою в 9,7 мільйона гривень посідає продюсер проектів "Мавка. Лісова пісня", "Захар Беркут", "Викрадена принцеса. Руслан та Людмила" Єгор Олесов.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Колаж KP.UA [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2984732523 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/MyCollages - 2023-11-30T174222.309.jpg","crop":{"x":"0","y":"21","w":"999","h":"533"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/MyCollages - 2023-11-30T174222.309.jpg","crop":{"x":"0","y":"38","w":"1000","h":"522"},"action":"none","format":"original"},"chronicle":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_17-41-02.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"853","h":"1279.5"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/MyCollages - 2023-11-30T174222.309.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1000","h":"751"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/MyCollages - 2023-11-30T174222.309.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1000","h":"667"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"sx_mobile":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_17-41-02.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"853","h":"1043"},"action":"none","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680696] => article Object ( [absnum] => 680696 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => pokrovsk-zakhidni-vorota-donbasu-rozstriljujut-iskanderami [title] => Покровськ: західні ворота Донбасу розстрілюють "Іскандерами" [title_short] => [meta_title] => Покровськ: західні ворота Донбасу розстрілюють Іскандерами [meta_keywords] => Покровськ, як живе Покровськ [meta_description] => Як живе прифронтовий Покровськ на Донеччині. Чому росіяни намагаються знищити одне з небагатьох міст Донбасу, які живуть активним життям. Як часто РФ обстрілює місто та з якої зброї. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У ніч проти четверга, 30 листопада, ЗСУ вдарили по складу тактичних БПЛА у Брянську, а росіяни випустили по житлових багатоповерхівках Покровська, Мирнограда та Новогродівки (Донецька область) ракети С-300. Є загиблі та поранені мирні жителі.

Коли росіяни обстрілюють житлові квартали, вони пояснюють це (якщо поблажливі до пояснень) тим, що в цих будинках можуть жити солдати української армії, отже, на їхню думку, це законна військова ціль. Так було в багатьох містах, і Покровськ - не виняток.

Звуки війни щодня

Наприклад, у серпні, коли росіяни били ракетами «Іскандер» по Покровську, вбивши п'ятьох цивільних людей, одного рятувальника та одного військового та поранивши 88 осіб, вони заявили, що «вразили передовий пункт управління об'єднаного угруповання українських військ «Хортиця». У городі було зруйновано 12 багатоповерхівок, будинки готелю, Пенсійного фонду, аптеки, два магазини, два кафе… Перебувало «управління угруповання військ» в аптеці або в Пенсійному фонді, росіяни досі не сказали. Але це не заважає їм знову бити по житлових будинках.

Покровськ знаходиться за 40 кілометрів від лінії фронту, за 60 км на північний захід від окупованого Донецька. За мірками нинішньої війни – поряд. Росіяни вже давно приміряються до міста: це «західні ворота Донбасу», великий залізничний вузол та роздоріжжя доріг державного призначення.

– Ми чуємо звуки війни щодня, навіть задовго до 2022 року. До нас поранених військових хлопчиків привозили на лікування, у нас переселенців багато, квартири або здавали або просто так пускали пожити. Люди, які переїхали з окупованих територій, купували тут нове житло. У нас хороше продуктове постачання, з водою, щоправда, проблеми, але вирішується. Наразі після обстрілів немає електрики на кількох вулицях – сказали, що чинять, - розповідає мешканка Покровська Лілія Казимирчук.

Житлові квартали шахтарського міста регулярно потрапляють під обстріл. Фото: REUTERS

Переймали досвід

Колишній Красноармійськ, який змінив своє чергове ім'я в ході української декомунізації в 2016 році на Покровськ (на початку минулого століття він був і Гришино, і Постишеве), це все той же один із десятків донбаських населених пунктів, де містоутворюючим підприємством є шахта. Шахт у Покровську кілька, всі вони ще тримаються на плаву разом із збагачувальною фабрикою. І шахта «Краснолиманська», що в районі, і шахта «Покровська» - небезпечні за викидами метану та пилу, і остання аварія на «Покровській» була наприкінці липня, забравши життя трьох гірників, проте видобуток вугілля, особливо необхідного для промисловості коксівного, завжди має таку сумну ціну.

- До Покровська приїжджали не лише з інших міст України – приїжджали і з Польщі, і з тієї ж Росії – переймати досвід роботи у таких екстремальних умовах під землею. У нас на балансі шахт пів міста, і все трималося-крутилося-працювало. І все, що залишилося, нам зараз просто розносять ракетами, - нарікає покровчанка.

Покровськ вважався немаленьким містом – понад 50 тисяч жителів. На шахтах платили добре, до відділу кадрів «Покровської» стояла багаторічна черга з кандидатів на будь-які підземні посади. Приїжджали трудитися до міста і мешканці сусідніх Мирнограда та Новогродівки, яких росіяни теж не шкодують і щедро «обдаровують» смертоносними ракетами.

Окрім серпневого обстрілу з численними жертвами росіяни накривали Покровськ ракетами у березні 2022-го, одразу після початку повномасштабного вторгнення. Ворог вважав, що у Покровську знаходиться якщо не Генштаб ЗСУ, то ставка Головнокомандувача, тому випустили по місту новітні керовані касетні реактивні снаряди "Торнадо-С". У серпні та 13 жовтня били вже « Іскандерами ». А два дні тому вистрілили ракетою з літака.

Пережив окупацію і став хабом для біженців

При цьому окупанти всерйоз називають і Покровськ, і Авдіївку, і Мар'їнку, і Бахмут, стерті з землі, та й взагалі всі населені пункти Донецької області «населеними пунктами «ДНР», тимчасово окупованими Україною». Але снарядів на «свої» міста не шкодують, перетворюючи на купи цегли цілі квартали і змушуючи мешканців тікати звідти чомусь у бік «нацистської» України, а не в «дружній російський Донецьк». Покровськ чудово знає, що таке окупація, оскільки був одним з перших міст для внутрішніх переселенців з 2014 року, а вже їм було що розповісти. Та й «референдум 11 травня 2014-го» тоді ще в Червоноармійську намагалися провести, і прапори «ДНР» повісити…

І хоча місто швидше можна було назвати проросійським, ніж проукраїнським, жителі швидко зрозуміли, до чого можуть призвести російський «аквафреш», нелегітимні референдуми та інші загравання з Росією. Прапор зняли, виборчі комісії вигнали того ж дня, українські військовослужбовці відновили у місті статус кво – і більше Красноармійськ-Покровськ і чути не хотів про жодні «народні республіки». Жив, розвивався, сумував та посміхався – як звичайне місто.

Окрім простих мешканців окупованих територій, у 2014 році до Покровська евакуювалися цілі виші, наприклад, Донецький національний технічний університет (після 24 лютого 2022 року він перемістився до Луцька). У міських школах Покровська відкрили можливість екстернатного чи дистанційного навчання для дітей, які залишилися на окупованих територіях, але бажали навчатися в українській школі та отримати атестат з українським тризубом. Тут же організовувалися розподільні хаби для гуманітарної допомоги, сюди везли людей похилого віку з будинків престарілих в області, звідси ходять поїзди до Дніпра, Києва, Львова та назад.

Ось і бісяться росіяни, намагаючись знищити одне з небагатьох міст Донбасу, які живуть активним життям. Їм абсолютно байдуже його доля, його ніхто не відновлюватиме у разі руйнування, як не відновлюють Бахмут, Соледар, Маріуполь («потьомкінські будиночки» навіть не братимемо до уваги)… Його просто руйнують, бо можуть тільки це робити – вбивати мирні міста.

[qds id="680695"]

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 12288 [position] => 342715 [adate] => 1701358920 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701358912 [changed] => 1701361790 [userid] => 18608 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Місто, яке стало хабом для мешканців, що втекли з Донецька, ворог став обстрілювати особливо інтенсивно.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => REUTERS [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100024 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3537173155 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043f\u043e\u043a\u0440\u043e\u0432\u0441\u043a.jpg","crop":{"x":"0","y":"48","w":"3568","h":"1902.9333333333332"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043f\u043e\u043a\u0440\u043e\u0432\u0441\u043a.jpg","crop":{"x":"0","y":"68","w":"3567","h":"1863"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/\u043f\u043e\u043a\u0440\u043e\u0432\u0441\u043a.jpg","crop":{"x":"426","y":"0","w":"2660","h":"1998"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => 2 [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680688] => article Object ( [absnum] => 680688 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => u-rosiji-sud-viznav-rukh-lhbt-ekstremistskim-ta-zaboroniv-joho [title] => У Росії суд визнав рух ЛГБТ екстремістським та заборонив його [title_short] => [meta_title] => У РФ ЛГБТ-рух оголосили "екстремістським" та заборонили [meta_keywords] => Росія, ЛГБТ, заборона [meta_description] => У Росії рух ЛГБТ визнано екстремістською організацією, його діяльність заборонена на території країни. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У Росії Верховний суд ухвалив рішення заборонити діяльність "Міжнародного громадського руху ЛГБТ" як екстремістської організації". Рішення набирає чинності одразу, повідомляють росЗМІ.

- Рішення було ухвалено у відповідь на позов Міністерства юстиції Росії, яке вимагало визнати ЛГБТ-рух екстремістським та заборонити його діяльність, - йдеться у повідомленні.

У позові не було конкретної інформації про те, що таке "рух ЛГБТ", хто ним керує та яка його структура.

Це рішення зумовлено ухваленням у Росії двох законів, спрямованих проти ЛГБТ-спільноти. Спочатку був ухвалений закон про "пропаганду ЛГБТ", що поширювався на дорослих, а потім була заборона на трансгендерний перехід та пов'язані з ним медичні процедури.

Після цього рішення ЛГБТ-рух у Росії визнано "екстремістським", що унеможливлює легальну діяльність організацій, які допомагають ЛГБТ-спільноті. Люди можуть бути позбавлені волі за участь у їхній діяльності, за вираження підтримки та публікацію символіки.

2 вересня у Харкові пройшов п'ятий марш під назвою "ХарківПрайд". Захід був організований у форматі арт-інтервенції та зібрав близько ста учасників.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342713 [adate] => 1701358260 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701358218 [changed] => 1701360443 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Засідання пройшло у закритому режимі, представників преси пустили лише на оголошення самого рішення про заборону.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => pixabay.com [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1659663471 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/parade-8193899_1280.jpg","crop":{"x":"0","y":"102","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/parade-8193899_1280.jpg","crop":{"x":"0","y":"74","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/parade-8193899_1280.jpg","crop":{"x":"94","y":"0","w":"1065","h":"800"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680687] => article Object ( [absnum] => 680687 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => nazvi-juzhnoukrajinsk-chervonohrad-ta-shche-dvokh-mist-viznali-simvolom-rosijskoji-imperskoji [title] => Назви Южноукраїнська, Олександрії та ще двох міст визнали символом російської імперії [title_short] => [meta_title] => Назви Южноукраїнська, Червонограда та ще двох міст визнали символом російської імперії [meta_keywords] => [meta_description] => [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Назви міст Южноукраїнська, Червонограда, Олександрії та Павлограда відносяться до символів російської імперської політики, вважає Український інститут національної пам'яті.

Так, експертиза показала, що назва міста Южноукраїнськ у Миколаївській області «не притаманна українській топонімічній традиції, штучна, втілює російську імперську політику радянського зразка». В Южноукраїнськ перейменували селище Костянтинівка-2 навесні 1976 року через будівництво Південноукраїнської АЕС.

2 квітня 1987 року Указом Президії Верховної Ради УРСР новому населеному пункту надали назву Южноукраїнськ, а сам населений пункт віднесли до категорії міст обласного підпорядкування.

В УІНП зазначають, що назва Южноукраїнськ є двоосновною і вказує на розташування міста «на півдні України». Водночас і Южноукраїнська АЕС, яку в 2022 році перейменували на Південноукраїнську, та її місто-супутник не розташовані безпосередньо на південному узбережжі України і досить віддалені від нього. Наприклад, Запорізька АЕС розташована географічно на південь від Південноукраїнської АЕС. Тому фахівці зазначають, що назва міста Южноукраїнськ є штучною.

Крім того, до будівництва Південноукраїнської АЕС та поселення майбутніх енергетиків було залучено чимало приїжджих людей із колишнього СРСР. Основу такого підходу становила стратегія асиміляції українців шляхом формування єдиного радянського народу.

Також експерти мають зауваження щодо назви міста Червоноград Львівської області. Його історична назва – Кристинополь, також використовувалися варіанти Кристинопіль та Христинопіль. Засновником міста був краківський воєвода, коронний гетьман Речі Посполитої Фелікс-Казимир Потоцький, що близько 1692 року назвав місто на честь своєї дружини Христини Любомирської, правнучки князя Олександра Острозького.

Кристинополь увійшов до складу СРСР лише 15 листопада 1951 року. Цьому передувала угода між СРСР та Польською Республікою про обмін прикордонними територіями. У той же час взаємне переміщення населення стало трагедією для близько 32 тисяч бойків — групи українців, які населяли район, що відходив до Польщі. Їхнє виселення у південні області УРСР було фактично депортацією, зазначили в УІНП.

За словами фахівців, використання прикметників «красний», «червоний» тощо у назвах населених пунктах мало ідеологічну мету для СРСР - маркування завойованих, захоплених чи анексованих територій.

Назва міста Олександрія Кіровоградської області відноситься до часів Російської імперії. Спочатку населений пункт був відомий з першої половини XVIII століття як козацьке поселення Усиківка, або Усівка. Остаточно містечко було перейменовано на Олександрію указом російського імператора Олександра I від 21 серпня 1806 року, коли до Усиківки повернули центр повіту.

Схожа ситуація з назвою міста Павлоград Дніпропетровської області. Спочатку це була слобода Матвіївка, яку потім перейменували на Луганську. В УІНП нагадують, що ліквідація споконвічно українських історичних назв та насадження відповідних імперських маркерів призвели до появи таких топонімів: Єкатеринослав, Єлисаветград, Олександрія, Константиноград, Олександрівськ, Новомосковськ, Новоросійськ, Новоград-Волинський та інші.

Також комісія дійшла висновку, що з російською імперською політикою пов'язані назви населених пунктів, в яких відображена радянська ідеологема «1 травня». 

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342714 [adate] => 1701356820 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701356834 [changed] => 1701361612 [userid] => 100103 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Ці міста мають бути перейменовані.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => kievvlast.com.ua [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2217106614 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1400).jpg","crop":{"x":"0","y":"21","w":"635","h":"338.6666666666667"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1001\/3\/22(1400).jpg","crop":{"x":"65","y":"0","w":"505.9365994236311","h":"380"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680686] => article Object ( [absnum] => 680686 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => prokuror-u-spravakh-majdanu-rozpoviv-de-zhivut-janukovich-zakharchenko-pshonka-ta-azarov [title] => Прокурор у справах Майдану розповів, що Янукович живе на Рубльовці у будинку за $50 мільйонів [title_short] => [meta_title] => Де зараз живуть Янукович, Пшонка та Азаров [meta_keywords] => Янукович, Росія, Майдан [meta_description] => Янукович проживає в елітному будинку у Барвисі під Москвою, який він придбав за $50 млн. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Експрезидент-втікач Віктор Янукович проживає у РФ в елітному мікрорайоні "Рубльовка" під Москвою, його найближче оточення також знаходиться на території Росії або у тимчасово окупованому Криму. Про це розповів "Укрінформу" заступник керівника Департаменту в справах Майдану Офісу Генпрокурора Іван Бабенко.

- Янукович після своєї втечі з України у 2014 році отримав тимчасовий притулок у Росії. Нині він мешкає в елітному будинку в селі Барвиха, який купив приблизно за $50 мільйонів, — розповів він.

Ексміністр внутрішніх справ Захарченко та його колишні підлеглі Федчук і Кусюк живуть у РФ й працюють у російських силових структурах. Колишній прем'єр-міністр Азаров та ексгенпрокурор Пшонка також перебувають у Росії.

За останніми відомостями, колишній керівник СБУ Якименко та ексміністр оборони Лебедєв і командир "чорної роти" "Беркута" Дмитро Садовник проживають у Криму.

Українські правоохоронці не помітили, щоб Янукович чи його оточення виїздили хоча б до країн третього світу чи до тих, які не співпрацюють із міжнародними розшуковими організаціями. Прокурор вважає, що ніхто з них не ризикне поїхати нікуди окрім Білорусі.

Бабенко також додав, що у 2019-2020 роках Інтерпол повідомив про те, що пошук Януковича та його оточення неможливий. Це пов'язано з рішенням, ухваленим Комісією з контролю файлів Інтерполу у 2017 році, де стверджується, що кримінальні справи щодо Януковича мають політичні мотиви.

24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у держзраді і пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні й веденні агресивної війни і засудив його до 13 років позбавлення волі заочно.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 0 [position] => 342712 [adate] => 1701355620 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701355645 [changed] => 1701362296 [userid] => 100311 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Янукович проживає в елітному будинку в Барвисі під Москвою, який він придбав за $50 млн.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => REUTERS/Tatyana Makeyeva [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100005 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 340685029 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u044f\u043d\u0443\u043a\u043e\u0432\u0438\u0447.jpg","crop":{"x":"19","y":"0","w":"1163","h":"620"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u044f\u043d\u0443\u043a\u043e\u0432\u0438\u0447.jpg","crop":{"x":"7","y":"0","w":"1187","h":"620"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/1003\/11\/\u044f\u043d\u0443\u043a\u043e\u0432\u0438\u0447.jpg","crop":{"x":"188","y":"0","w":"825","h":"620"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680685] => article Object ( [absnum] => 680685 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ukrajinska-delehatsija-vijshla-pid-chas-vistupu-lavrova-v-obsje-vin-vidreahuvav [title] => Українська делегація вийшла під час виступу Лаврова в ОБСЄ, він відреагував [title_short] => [meta_title] => Українська делегація вийшла під час виступу Лаврова в ОБСЄ [meta_keywords] => Лавров ОБСЄ [meta_description] => Українська делегація бойкотувала виступ глави МЗС Росії Сергія Лаврова під час засідання ОБСЄ у столиці Північної Македонії Скоп'є. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Українська делегація бойкотувала виступ глави МЗС Росії Сергія Лаврова під час засідання ОБСЄ у столиці Північної Македонії Скоп'є. Про це 30 листопада повідомив кореспондент "Європейської правди".

Українська делегація у повному складі вийшла з зали, коли Лавров почав свій виступ на міністерській зустрічі. Україну підтримали й кілька інших делегацій, перелік яких поки що невідомий. Також видання не уточнило, хто саме входив до української делегації.

Лавров виступав російською і перервався, аби відреагувати на події в залі англійською мовою: "Ви не могли б залишити мене на самоті, будь ласка? Дякую". Після завершення виступу він одразу покинув зал засідань.

Держсекретар США Ентоні Блінкен залишив зустріч ОБСЄ до прибуття туди Лаврова. Не з’явився на засіданні й головний дипломат ЄС Жозеп Боррель. Замість Борреля від імені Євросоюзу на засіданні виступала заступник голови делегації ЄС при ОБСЄ Раса Остарускайте.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 28 листопада оголосив про відмову від участі в зустрічі ОБСЄ через рішення організаторів запросити Лаврова. До бойкоту приєдналися міністри закордонних справ Польщі, Латвії, Естонії та Литви.

Лавров прибув до Північної Македонії ввечері 29 листопада. Російські ЗМІ повідомили, що літак з російською делегацією летів до Скоп'є через Грецію, а не через Болгарію, яка надала дозвіл раніше. Це відбулося нібито через присутність на літаку прессекретаря МЗС РФ Марії Захарової. Обоє перебувають під санкціями ЄС, проте дозвіл видали лише щодо Лаврова.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 1028 [position] => 342711 [adate] => 1701354240 [publication_date] => 1701354240 [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701354165 [changed] => 1701356745 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Українська делегація бойкотувала виступ глави МЗС Росії Сергія Лаврова під час засідання ОБСЄ.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => t.me/MID_Russia [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 24077 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 1777916421 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-11-30 15.52.40.jpeg","crop":{"x":"0","y":"27","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-11-30 15.52.40.jpeg","crop":{"x":"0","y":"42","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/photo_2023-11-30 15.52.40.jpeg","crop":{"x":"42","y":"0","w":"1135.6945244956771","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680679] => article Object ( [absnum] => 680679 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => ilon-mask-poslav-disney-ta-apple-cherez-vidmovu-vid-reklami-v-sotsmerezhi-kh [title] => Ілон Маск "послав" Disney та Apple через відмову від реклами у соцмережі Х [title_short] => [meta_title] => Ілон Маск "послав" Disney через відмову від реклами у соцмережі Х [meta_keywords] => новини шоу-бізнесу, Ілон Маск, Дісней, соцмережа Х, Твіттер, [meta_description] => Ілон Маск вилаяв Disney через відмову від реклами у соцмережі Х. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

Американський бізнесмен Ілон Маск під час бізнес-саміту DealBook від The ​​New York Times вилаяв рекламодавців, які покинули платформу X (раніше Twitter. - Авт.) після його твітів, які вважають антисемітськими. Ілон вибачився за грубі висловлювання, зазначивши, що люди все неправильно зрозуміли, а коли розмова зайшла про рекламодавців, заявив:

- Нехай ідуть нах*р. Я не хочу, щоб вони розміщували рекламу. Якщо хтось збирається шантажувати мене рекламою чи грошима, йдіть нах*р.

У середині листопада низка великих світових компаній, серед яких Apple, Disney, Comcast, Lionsgate та Paramount Global, оголосили, що припинять купувати рекламу на платформі X після того, як мільярдер підтримав твіт, який звинувачує євреїв у ненависті до білих людей, написавши у відповідь, що це "фактична правда". Після антисемітського скандалу бізнесмен відвідав Ізраїль, де зустрівся з прем'єр-міністром країни Біньямін Нетаньяху.

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 2097156 [position] => 342702 [adate] => 1701352200 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701352249 [changed] => 1701356421 [userid] => 40766 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Маск вибачився за грубі висловлювання, але вилаяв низку компаній-рекламодавців.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => Michael M. Santiago/Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 2829821506 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_15-19-22.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1280","h":"682.6666666666666"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_15-19-22.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1279","h":"668"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_15-19-22.jpg","crop":{"x":"1","y":"0","w":"1278","h":"960"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/img\/forall\/u\/407\/66\/photo_2023-11-30_15-19-22.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"1280","h":"853"},"action":"none","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680682] => article Object ( [absnum] => 680682 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => v-odesi-vrjatuvali-lebedja-jakij-poranivsja-pid-chas-shtormu [title] => В Одесі врятували лебедя, який поранився під час шторму [title_short] => [meta_title] => В Одесі врятували лебедя, який поранив дзьоба під час негоди [meta_keywords] => Одеса [meta_description] => В Одесі врятували лебедя, який поранив дзьоба під час негоди. Птаха лікують у міському зоопарку і після одужання випустять на волю. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

В Одесі врятували лебедя, який поранив дзьоба унаслідок сильного шторму. Про це 30 листопада повідомили у фейсбуці Патрульної поліції України.

- Негода, яка вирувала у місті протягом кількох днів, завдала шкоди не лише водіям і громадянам, а ще й тваринам та птахам. Учора до нас надійшов виклик про знайденого пораненого лебедя, який лежав посеред дороги, — розповіли правоохоронці.

Патрульні Михайло Гайдук та Олександр Богдан помітили, що птах поранений і не має сил піднятися. Його обережно занесли до службового автомобіля та відвезли до зоопарку, де вже на нього чекали орнітологи.

- Лебедя оглянули і з’ясували, що внаслідок сильного шторму він поранив дзьоба. Наразі йому надають усю необхідну допомогу, а після одужання, вже за кілька днів, випустять на волю, — додали патрульні.

Внаслідок негоди в Україні загинуло 12 людей. Ще 23 особи постраждали, серед них  дві дитини. 

Фото: instagram.com/feyaoksana

[category] => 2898 [categories] => [categories_seo] => [type] => 6 [position] => 342713 [adate] => 1701351480 [publication_date] => 1701351480 [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701351109 [changed] => 1701352830 [userid] => 26073 [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Птаха лікують у міському зоопарку і після одужання випустять на волю.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => facebook.com/patrolpolice.gov.ua/videos [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 35577 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 3370889778 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/FireShot Capture 783 - Facebook - www.facebook.com.png","crop":{"x":"0","y":"84","w":"1564","h":"834"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/FireShot Capture 783 - Facebook - www.facebook.com.png","crop":{"x":"0","y":"96","w":"1564","h":"817"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/260\/73\/FireShot Capture 783 - Facebook - www.facebook.com.png","crop":{"x":"163","y":"0","w":"1238","h":"930"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) [680677] => article Object ( [absnum] => 680677 [numsup] => 0 [childs] => 0 [alias] => povorot-na-180-hradusiv-jak-zminjuvalisja-dumki-henri-kisindzhera-pro-ukrajinu [title] => Поворот на 180 градусів: як змінювалися думки Генрі Кісінджера про Україну [title_short] => [meta_title] => Поворот на 180 градусів: Як змінювалися думки Генрі Кісінджера про Україну [meta_keywords] => Генрі Кісінджер, відомий політик, втрати [meta_description] => Чим запам'ятався Генрі Кісінджер українцям, як змінювалася думка відомого політика щодо вступу України до НАТО та припинення війни з Росією. [seo_h1] => [seo_body] => [body] =>

У США у віці 100 років помер один із найвпливовіших у минулому політиків та дипломатів – Генрі Кісінджер. У 1970-х роках він приклав руку до багатьох епохальних подій десятиліття, працюючи на посаді державного секретаря за часів президента-республіканця Річарда Ніксона. Кісінджер був багаторічним учасником Більдерберзького клубу (заснований у 1952 році), що складається приблизно зі 130 впливових людей у ​​галузі політики, бізнесу, банківської справи.

"Генрі А. Кісінджер був 56-м Державним секретарем, шанованим американським ученим та лауреатом Нобелівської премії миру, який допоміг створити світовий порядок після Другої світової війни та провів США через деякі з найскладніших зовнішньополітичних викликів", - йдеться у повідомленні компанії», - повідомляє Reuters.

І навіть після відходу з влади він продовжував залишатися дипломатичною силою, до його думок прислухалися у світі до останніх днів життя політика. KP.UA з'ясовувала, що він думав і говорив про Україну з моменту здобуття нею незалежності.

Можливо, був проти незалежності України

1990 рік - Кісінджер консультував Джорджа Буша-старшого при підготовці його зустрічі з главою СРСР Михайлом Горбачовим. А Джордж Буш 1991 року, як відомо, виступив проти незалежності України. Виступаючи 1 серпня 1991 року у Верховній Раді, президент США сказав, що «американці не підтримуватимуть тих, хто шукає незалежності». Тому не виключено, що в цьому є і частка порад Кісінджера.

Не погоджувався із членством України в НАТО

2008 рік - Кісінджер виступив проти прийняття України до НАТО і за те, щоб Україна залишалася у сфері, "яку росіяни вважають простором власної самосвідомості".

2014 рік - у статті для The Washington Post він радив Заходу визнати, що Україна для Росії «ніколи не буде лише однією із зарубіжних країн», оскільки історія цих держав «тісно переплетена». Тоді ж він заявив, що Україна не має бути «форпостом однієї із сторін проти іншої - вона має функціонувати як міст між ними». Лише тоді країна зможе «вижити та процвітати».

2014 рік - в інтерв'ю німецькому тижневику Das Spiegel Кісінджер заявив про помилку Заходу, який недооцінив значення України для Росії: «Європа та США не зрозуміли значення подій, які почалися з переговорів про економічні відносини України та Євросоюзу, а потім вилилися у демонстрації у Києві ( лютий 2014 року)», - пояснив екс-держсекретар.

2014 рік – в інтерв'ю тижневику Die Zeit він нагадав, що завжди виступав проти вступу України до НАТО. «Я висловив серйозні сумніви щодо плану запросити Україну долучитися до НАТО. З цього почалася низка подій, що завершилися війною. Це не виправдовує війну, але я вважав тоді і досі вважаю, що було б нерозумно поєднувати вступ усіх колишніх країн Східного блоку до НАТО із запрошенням України також вступити до НАТО", - сказав Кісінджер, нагадавши, що тоді пропонував залишити за Україною нейтральний статус, зробивши з неї "міст між двома сторонами".

2015 рік - в інтерв'ю виданню Handelsblatt Кісінджер заявив, що «Захід повинен зрозуміти, що мирне вирішення (в Україні) тих чи інших проблем без участі Росії буде неможливим».

Вважав, що Україна має віддати частину території

2015 рік – в інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel колишній держсекретар США Генрі Кісінджер заявив, що Захід зробив помилку, розцінивши анексію Криму Росією як прагнення світового панування, та розкритикував запровадження санкцій проти Росії.

"Україна завжди мала особливе значення для Росії. І не зрозуміти це було фатальною помилкою", - сказав Кісінджер і розкритикував запровадження режиму санкцій щодо Росії.

2022 рік - виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Кісінджер заявив, що Україна повинна віддати частину своєї території Росії, щоб покласти край війні. За його словами, принизлива поразка Росії може призвести до ще більшої дестабілізації ситуації.

Поміняв свою позицію та став лобістом Києва

2022 рік - Кісінджер уже закликав під час можливих майбутніх переговорів з Москвою не поступатися територією України, захопленою під час російського вторгнення. "І відмова від української території не має бути однією з умов, які ми можемо прийняти", - заявив Кісінджер. Він наголосив, що західні лідери з питання переговорів з РФ повинні повною мірою координувати свою позицію з жертвою агресії.

"Президент України неодноразово заявляв, що він не вестиме переговори про жодні українські території, які були українськими на момент початку війни. Так про що тут домовлятися? Ну тільки про те, що Росія має очистити всі території, які вона захопила після того дня, після початку війни", - заявив колишній держсекретар США.

2023 рік – Кісінджер змінив свою позицію та підтримав вступ України до НАТО. "До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо побоювався, що це почне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу", - заявив він на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

У перспективі: баланс невдоволення

Водночас він виступив проти розпаду Росії. "Знищення РФ як держави, яка може реалізовувати власну політику, відкриє величезну територію, що охоплює 11 часових поясів, для внутрішніх конфліктів та зовнішнього втручання у той момент, коли там зберігається понад 15 тис. одиниць ядерної зброї", – сказав він.

2023 рік – Генрі Кісінджер зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським і вже як лобіст вступу нашої країни до НАТО. Тоді він наголосив, що членство в Альянсі - це найкраща інвестиція у безпеку Європи на довгі роки.

Чому він змінив погляди на євроатлантичну інтеграцію України? «Зараз я в дивному становищі, люди кажуть: „Він передумав, тепер він за повне членство України в НАТО“. Причина цього двояка. По-перше, Росія більше не є традиційною загрозою, якою була раніше. Тому виклики Росії слід розглядати в іншому контексті. А по-друге, зараз ми озброїли Україну до такого рівня, коли вона буде найкраще мілітаризованою країною. Якщо війна закінчиться так, як вона, ймовірно, закінчиться, коли Росія втратить багато своїх досягнень, але збереже Севастополь, ми можемо отримати незадоволену Росію, а також незадоволену Україну - іншими словами, баланс невдоволення. Отже, для безпеки Європи Україні краще бути в НАТО, де вона не зможе ухвалювати національні рішення щодо територіальних претензій», - заявив він The Economist.

[category] => 2871 [categories] => [categories_seo] => [type] => 1024 [position] => 342709 [adate] => 1701351480 [publication_date] => [adate_day] => 1701302400 [approved] => 1 [langid] => 2 [created] => 1701348652 [changed] => 1701354532 [userid] => [redirect] => [views] => 0 [shares] => [comments] => [header] =>

Авторитетний політик лише в останній рік життя став лобістом нашої країни.

[with_photo] => 1 [with_gallery] => 0 [with_video] => [imagealt] => David Crane/MediaNews Group/Los Angeles Daily News via Getty Images [coordinates] => [extcode] => [user_changed] => 100024 [common_props] => [models_props] => [file] => [sources] => [references] => [authors] => [creator] => [files] => [gallery] => [images] => [props] => [tags] => [article_shares] => [article_childs] => [video] => [props_data] => [articles:protected] => articles Object *RECURSION* [childs_total] => 0 [alias32] => 4157128442 [indexed] => [reindexed] => 0 [cropdata] => {"art":{"main":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1246851826.jpg","crop":{"x":"0","y":"22","w":"1024","h":"546"},"action":"none","format":"original"},"news_big":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1246851826.jpg","crop":{"x":"0","y":"22","w":"1024","h":"535"},"action":"none","format":"original"},"tn2":{"src":"\/img\/forall\/u\/186\/8\/GettyImages-1246851826.jpg","crop":{"x":"0","y":"0","w":"909","h":"683"},"action":"none","format":"original"},"news_cover":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"infographics":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"}},"gal":{"main":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"tn":{"src":"\/sun\/v6\/images\/blank.gif","crop":{"x":"","y":"","w":"","h":""},"action":"new","format":"original"},"idx":""}} [other_author] => [priority_top] => [anchor_rubric] => [anchor_time] => [pos_in_the_feed] => 0 [other_data] => ) ) [categories] => [count_sql] => SELECT COUNT(DISTINCT a.absnum) cnt FROM articles a /* /ua/life/a670718-kijivrada-potrimala-petitsiju-pro-demonzhazh-pamjatnika-pushkinu */ WHERE a.approved = 1 and a.langid = 2 and NOT a.type & (32) and category IN (2829,2836,2850,2860,2871,2883,2890,2898,2921) AND adate < UNIX_TIMESTAMP() AND adate >= 1701276285 [dictsdata] => Array ( ) ) 1
Завантажити ще

Київрада підтримала петицію про демонжаж пам'ятника Пушкіну

Київрада підтримала петицію про демонжаж пам'ятника Пушкіну
Фото: Вікіпедія

У Києві знесуть ще один пам'ятник російському поетові Олександру Пушкіну – Київська міська рада підтримала петицію щодо демонтажу скульптури на Шулявці. Про це повідомив проект " Деколонізація.Україна ".

- З огляду на повномасштабне вторгнення вторгнення Російської Федерації та широкомасштабну збройну агресію на території України, а також актуальний суспільний запит, підтримую електронну петицію №12081 "Демонтуйте пам'ятник Пушкіну ша Шулявці", – йдеться у відповіді мера столиці Віталія Кличка.

У тексті також зазначено, що пам'ятник Пушкіну згідно з постановою Кабінету Міністрів від 2009 року занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток як пам'ятник монументального мистецтва національного значення. Відповідно, рішення про демонтаж має приймати Кабмін за поданням МКІП.

Віталій Кличко додав, що питання демонтажу вказаної пам'ятки обговорювалося на черговому засіданні міжвідомчої робочої групи у травні 2023 року і там затвердити усунення з публічного простору Пушкіну.

Ще на початку квітня 2022 року в Мукачеві на Закарпатті демонтували перший пам'ятник Олександру Пушкіну – поетові, який став символом російської імперської політики. Демонтаж став відповіддю на громадський запит очистити публічний простір країни від символів, пов'язаних із російською імперською політикою. Після цього скульптури російського поета демонтували у Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Чернівцях, Ужгороді, Мукачеві, Тернополі, Кропивницькому, Кременчуці, Кролевці, Конотопі, Чернігові, Полонному та інших містах та селах України.