Завантажити ще

Київрада підтримала петицію про демонжаж пам'ятника Пушкіну

Київрада підтримала петицію про демонжаж пам'ятника Пушкіну
Фото: Вікіпедія

У Києві знесуть ще один пам'ятник російському поетові Олександру Пушкіну – Київська міська рада підтримала петицію щодо демонтажу скульптури на Шулявці. Про це повідомив проект " Деколонізація.Україна ".

- З огляду на повномасштабне вторгнення вторгнення Російської Федерації та широкомасштабну збройну агресію на території України, а також актуальний суспільний запит, підтримую електронну петицію №12081 "Демонтуйте пам'ятник Пушкіну ша Шулявці", – йдеться у відповіді мера столиці Віталія Кличка.

У тексті також зазначено, що пам'ятник Пушкіну згідно з постановою Кабінету Міністрів від 2009 року занесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток як пам'ятник монументального мистецтва національного значення. Відповідно, рішення про демонтаж має приймати Кабмін за поданням МКІП.

Віталій Кличко додав, що питання демонтажу вказаної пам'ятки обговорювалося на черговому засіданні міжвідомчої робочої групи у травні 2023 року і там затвердити усунення з публічного простору Пушкіну.

Ще на початку квітня 2022 року в Мукачеві на Закарпатті демонтували перший пам'ятник Олександру Пушкіну – поетові, який став символом російської імперської політики. Демонтаж став відповіддю на громадський запит очистити публічний простір країни від символів, пов'язаних із російською імперською політикою. Після цього скульптури російського поета демонтували у Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Чернівцях, Ужгороді, Мукачеві, Тернополі, Кропивницькому, Кременчуці, Кролевці, Конотопі, Чернігові, Полонному та інших містах та селах України.