Завантажити ще

Ракетний удар по Києву: чоловік загиблої жінки розповів подробиці трагедії

Ракетний удар по Києву: чоловік загиблої жінки розповів подробиці трагедії
Фото: Владислав Мусієнко/Суспільне

В ніч на 1 червня внаслідок ракетного удару по Києву загинуло троє людей. Окрім дівчинки з мамою загинула ще одна 33-річна жінка. Вранці її тіло лежало на ганку поліклініки, накрите кольоровою ковдрою. Подробицями тієї трагічної ночі із журналістами «Суспільного» поділився чоловік загиблої Ярослав.

- Моя дружина брала цю ковдру в укриття для доньки, - каже чоловік. - Я її бачу. Бачу, що вона досі там лежить.

Ярослав із сім’єю проживає у третьому підʼїзді будинку неподалік від поліклініки. Коли вночі почалася повітряна тривога, його дружина Наталя та девʼятирічна донька Поліна вирішили спуститися в укриття. Але двері їм не відчинив охоронець.

Чоловік розповідає, що все сталося швидко - від початку тривоги до моменту падіння уламків ракети минуло не більше 15 хвилин.  Ярослав не був під час вибуху поряд з дружиною і донькою, бо довше вдягався. Коли прибіг, то побачив скривавлену Наталю на ґанку. Поліна була затиснута в кутку двома іншими жінками, що фактично врятували дівчинку від поранень.

- Ми почули сирену, дружина з дитиною одяглися та швидко спустилися, - розповідає Ярослав. - Потім почули багато пострілів, їх було видно в небі. Як я розумію, один уламок впав. А всі люди стояли саме на вході до поліклініки. Деякі лише підходили - жінка з дитиною не дійшли навіть. Кричала дитина моя, лежала дружина моя, пил, крики. Я до останнього сподівався, що це не вона. Я підіймав її, намагався… але було дуже багато крові. Навіть її телефон осколком наскрізь пробило.  З донькою все добре, але вона на власні очі бачила, що сталося з її мамою. Коли я її звідти забирав, казав, їй допоможуть. Але що ще я міг сказати? І як тепер повідомити доньці, що мами більше немає?

Поліцейські й швидка сказали, що в жінки не було шансів вижити. Тиждень тому їй виповнилося 33 роки.

Росія завдала ракетного удару по Києву 1 червня. Частини збитих російських ракет упали на подвір'я житлових масивів столиці. У Деснянському районі загинули три людини.