17 травня
Завантажити ще

Біля берегів Швеції помітили кита-білуху, якого підозрювали у шпигунстві на РФ

Біля берегів Швеції помітили кита-білуху, якого підозрювали у шпигунстві на РФ
Фото: pixabay.com.

Поруч з берегами Швеції з'явився кит, якого раніше запідозрили у шпигунстві на РФ. Як повідомило видання  The Washington Post, цей кит-білуха на прізвисько Хвалдимир проживав біля норвезького узбережжя кілька років, розважаючи місцевих рибалок.  

Хвалдимир вперше з'явився біля норвезького узбережжя у 2019 році. Побачивши кита, рибалки помітили на його тілі спеціальне обладнання з написом "Санкт-Петербург". Це викликало підозру, що кит може бути частиною російської військово-морської програми, в рамках якої росіяни експериментують з використанням морських ссавців як шпигунів.

Норвежці зняли з кита обладнання, і після цього Хвалдимир почав вільно пересуватися біля узбережжя Норвегії, зазвичай зупиняючись неподалік від північної провінції Фіннмарк, що межує з російською Мурманською областю. Однак минулого тижня його помітили в Осло-фьорді, що знаходиться на півдні Норвегії, а тепер кит дістався і до Швеції, що викликає нові запитання про його наміри, наголошують журналісти.

- Поява Хвалдіміра у Швеції додала ще один міжнародний елемент до багаторічної саги захоплення та занепокоєння щодо того, як найкраще поводитися з доброзичливою твариною, яка, як вважають, була колишнім агентом розвідки, – пише видання.

Дослідник і колишній дресирувальник морських ссавців Ванесса Піротта вважає, що кит міг переплисти з тихих північних вод до густонаселених скандинавських районів у пошуках людської компанії, оскільки до переходу в дике середовище Хвалдимир, ймовірно, мав близькі контакти з людьми.

Ця здатність до спілкування з людьми стала основним аргументом у дискусіях щодо його майбутнього. Зоозахисники зі скандинавських країн виступають за створення спеціального природного заповідника саме для цього кита, де він зможе пройти повноцінну реабілітацію перед спробою його залучити до дикої білухи.

- Ми віримо, що він заслуговує бути по-справжньому вільним поруч зі своїми співродичами, - наголошують захисники тварин.

Проте існують й інші точки зору, які вважають неприпустимим "заключати" кита в новий "полон". Вони вказують на те, що Хвалдимир вже знаходиться у дикому середовищі, і на те, що у китів, які мають звичку спілкуватися з людиною, часто є проблеми з адаптацією в диких популяціях.

Незважаючи на те що поява Хвалдимира у Швеції викликала хвилю занепокоєння, його стан є далеким від катастрофічного. Зоозахисники наголошують на тому, що кит самостійно полює на здобич і успішно уникає смертельних зіткнень з кораблями, що свідчить про "вуличну кмітливість".

Новини по темі: Швеція кити