Завантажити ще

У столиці Латвії знесли пам'ятник Пушкіну

У столиці Латвії знесли пам'ятник Пушкіну
Фото: Baiba Kušķe/Латвійське радіо

У латвійській Ризі демонтували пам'ятник російському поетові Олександру Пушкіну. Скульптура була розміщена у столичному парку Кронвальд. Про це повідомляє "LSM".

Як пише видання, у 2009 році Рада зі збереження та розвитку історичного центру Риги та Державною інспекцією з охорони пам'яток культури виступили проти розміщення пам'ятника у парку. Тоді було рекомендовано владі міста обрати інше місце для розміщення статуї.

Рішення про перенесення пам'ятника було ухвалено Радою з пам'ятників Ризькій думі у березні 2023 року. Тоді його підтримали й у коаліції Ризької думи.

В результаті пам'ятник російському тому був демонтований. Пізніше його передадуть музею Спілки художників.

Розмови про демонтаж радянських пам'яток стали актуальнішими в країнах Балтії після того, як Росія напала на Україну. До цього в Ризі вже демонтували пам'ятник воїнам радянської армії, яку було встановлено ще за часів СРСР. Знести його вдалося лише у серпні 2022 року, оскільки монумент знаходився під захистом угоди між РФ та Латвією. Тоді парламент Латвії ухвалив рішення призупинити його дію в односторонньому порядку.

Також на початку серпня радянський пам'ятник "Світ у всьому світі" було демонтовано у столиці Фінлядії. Монумент був подарований країні Радянським Союзом 1989 року.