Завантажити ще

ЗМІ: ГУР організувало масштабну кібератаку на російський оборонний завод

ЗМІ: ГУР організувало масштабну кібератаку на російський оборонний завод
Фото: Pixabay/Pexels

У РФ в результаті кібератаки максимально ускладнено роботу заводу, який виробляє комплектуючі для російської бронетехніки. Йдеться про іжевський завод "Донвард - Гідравлічні системи", повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела, близькі до української розвідки.

Зазначається, що внаслідок атаки зруйновано мережеві файлові сховища (NAS) загальним обсягом 50 терабайт, а також значну частину проєктної документації та креслень, що належать до дослідно-конструкторських робіт з 2007 року до теперішнього часу. Джерело наголосило, що клієнтська база даних заводу повністю знищена, а доменна мережа (включаючи комп'ютери та серверне обладнання) зашифрована на більш ніж 200 пристроях. Усі існуючі копії даних було видалено.

Також хакери провели так званий "дефейс" офіційного сайту компанії – видалили web-сторінки та замінили їх на інші. На даний момент сайт "Донвард" закритий провайдером без пояснень. За даними видання, адміністратори мережі повідомили співробітників про атаку, але не можуть назвати точні терміни оновлення.

– Очікується, що програмне забезпечення локально запрацює протягом трьох діб. Хоча б часткове відновлення інформації піде більше місяця. Втім, багато даних втрачено остаточно. Наразі співробітники "Донварду" гарячково згадують, як працювали в докомп'ютерну еру, - зазначив співрозмовник агентства.

Офіційно відповідальність за атаку взяло на себе хакерське угруповання "TWELVE", яке у квітні цього року "поклало" сервери федеральної митної служби РФ. Водночас видання повідомляє, що «акції подібних масштабів» зазвичай відбуваються при співпраці з українськими спецслужбами. Так, нібито за атакою на "Донвард" стоять кіберсили ГУР Міноборони України.