Завантажити ще

Помер американський художник-концептуаліст українського походження Ілля Кабаков

Помер американський художник-концептуаліст українського походження Ілля Кабаков
Фото: kabakov.net

Американський художник українського походження Ілля Кабаков помер у віці 89 років. Про це повідомили в Facebook Фундації Іллі та Емілії Кабакових.

- З великим сумом повідомляємо що Ілля Кабаков пішов у вічність, великий художник, філософ, кохана людина, дорогий батько та дідусь, якого обожнювали, - сказано в дописі.

Ілля Кабаков помер у суботу, 27 травня, в оточенні своїх близьких. Сім'я художник проведе приватну похоронну службу, а через кілька тижнів відбудеться публічна панахида. У художника залишилися дружина Емілія, дочка Галина, дві падчерки, чотири онуки та два правнуки, написала на своїй сторінці його падчерка Віола. Замість квітів родина попросила зробити благодійні пожертви у дитячий фонд Кабакових "Корабль толерантності".

Ілля Кабаков народився у Дніпрі у 1933 році, а в 1987 році покинув СРСР. Через навчання в Академії мистецтв імені Сурикова в Москві та початок кар'єри у цьому місті, Кабаков найбільш відомий як російський художник та засновник московського концептуалізму. У музеях Росії знаходиться велика кількість його робіт. Картина Кабакова "Жук" у 2008 році була продана за 5,8 млн доларів та стала найдорожчим твором сучасного російського мистецтва. 

Остання дружина художника Емілія Кабакова також народилася у Дніпрі, але емігрувала до Ізраїлю в 1973 році, а в 1975 році переїхала до Нью-Йорка, де працювала куратором і артдилером. На сайті Іллі та Емілії Кабакових подружжя названо колишніми радянськими американськими митцями, а Кабакова - найважливішим російським художником кінця 20 століття. 

24 травня у Швейцарії на 83-му році життя померла легендарна американська співачка, володарка 12 премій "Ґреммі" Тіна Тернер.

Новини по темі: Художники Втрати