Завантажити ще

На Херсонщині випускники провели останній дзвінок на руїнах школи, зруйнованої росіянами

На Херсонщині випускники провели останній дзвінок на руїнах школи, зруйнованої росіянами
Фото: facebook.com/id=100088461996391

Дев'ятикласники з Любимівки на Херсонщині провели останній дзвінок на руїнах своєї школи. Про це розповіла учениця 9 класу Ганна Уродлівченко у коментарі "Суспільне".

Село Любимівка у Бериславському районі Херсонської області було окуповане російськими військами з 10 березня до 3 жовтня 2022 року. За цей час російські окупанти повністю зруйнували місцеву школу.

За словами Уродлівченко, з видання школи російські військові вивезли всю техніку, яку могли використовувати, а все, що залишилося, 0 зруйнували. Колишній навчальний заклад був перетворений на тортури.

- В окупації не було можливості вчитися, у перші дні зникло світло з ним інтернет також. Під час обстрілів у льоху під гасовою лампою я читала книги. Щоправда, це бувало не часто, адже нас постійно залякували, що будемо продовжувати навчатися за українською програмою і натякали на підготовку до їхньої російської школи, - розповіла школярка.

За її словами, після деокупації Любимівки до села почали повертатися діти з батьками. На цей час там знаходяться 60 учнів, які повернулися, які відвідують школу на місці.

- Коли мої однокласники приїхали після деокупації, вони були шоковані, що приніс нам "російський світ". Ми досі не можемо повірити, що школу зруйновано, – каже Ганна.

Як зазначила дівчина, учні, які залишилися за межами Любимівки, продовжують здобувати освіту дистанційно. Також повернулися до села вчителі, але не всі.