2 жовтня
Завантажити ще

Флотилія ВМС отримала катер "Буча", який захищатиме Україну на Київському морі

Флотилія ВМС отримала катер
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Корабельно-катерний склад ВМС отримав броньований артилерійський катер "Буча". Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

- Цей катер із серії катерів, які будуються для Військово-Морських Сил із 2016 року. Катер "Буча" було закладено ще до широкомасштабної агресії РФ, але його будівництво та державні випробування завершилися вже під час активних бойових дій у Київській області, - сказав командувач Військово-Морських сил ЗС України Олексій Неїжпапа.

Наказом міністра оборони України його прийнято до складу Військово-Морських сил. На катері підняли прапор ВМС ЗСУ, з цього моменту він став повноцінним членом флотської родини, зазначають військові. Він захищатиме Україну на Київському морі з річкового спрямування.

На катері встановлено сучасне навігаційне та радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Одна з особливостей цього катера - його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність.

- Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів супротивника. Оснащений системою захисту від наведення зброї супротивника та системою автоматичної постановки димових та теплових завіс, - повідомили у Генштабі.

Командувач Військово-Морських сил наголосив, що з початку повномасштабної агресії РФ жодних сил та коштів ВМС на річці Дніпро не було. Але з ініціативи командування Сухопутних військ та підтримки головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного було створено спочатку один дивізіон, потім інший, але в іншому місці – на півдні річки Дніпро.

Новини по темі: ВМС Генштаб ЗСУ військові