Завантажити ще

Новим головою Верховного суду став Станіслав Кравченко

Новим головою Верховного суду став Станіслав Кравченко
Фото: advokatpost.com

Верховний суд на позачерговому пленумі обрав нового голову суду. Ним став очільник Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду Станіслав Кравченко, повідомляє hromadske.

Голосувало 148 суддів, Кравченко набрав 108 голосів. Зазначимо, що голосування було таємним. Загалом на посаду голови ВС було висунуто чотирьох кандидатів.

Після підрахунку Рахункової комісії стало відомо, що учасники пленуму проголосували так: Іван Міщенко, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, набрав 14 голосів, Наталія Коваленко, суддя Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду, - 13, Альберт Єзеров, суддя Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду, - 2. 11 суддів жодного з кандидатів не підтримали.

Сьогоднішнє голосування за голову Верховного Суду деякі з кандидатів на цю посаду вважають передчасним. Наприклад, про це кажуть Наталія Коваленко та Іван Міщенко. Зокрема тому, що самі кандидати за кілька днів перед оголошенням дати виборів не встигли поспілкуватися з іншими суддями, які мають їх обирати, та провести агітаційну програму.

Напередодні засідання до ВС надійшла пропозиція про його відкладення щонайменше до 2 червня. Водночас "за" продовження засідання пленуму висловилися 119 учасників засідання, "проти" - 24. Тож засідання пленуму продовжилося.

Станіслав Кравченко у минулому заступник голови Вищого спецсуду з цивільних та кримінальних справ. Вперше суддею став у 1993 році, а саме у Козелецькому районному суді Чернігівської області, де працював до 2002 року. Впродовж 2002–2011 років був суддею Апеляційного суду міста Києва. У травні 2011-го  його обрали суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а у квітні 2014 року він був призначений на посаду заступника голови цього суду.

У 2017 році президент України призначив Кравченка суддею Касаційного кримінального суду в складі Верховного суду, а 8 грудня він очолив цей суд. У 2021 році Кравченка повторно обрали на цю посаду.

Проте у 2017 році Громадська рада доброчесності дійшла висновку, що "кандидат не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики". Річ у тім, що він вказав неправдиві відомості у декларації доброчесності щодо участі в ухваленні рішень з порушенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У деклараціях за 2012-2014 роки Кравченко не вказав земельну ділянку площею 900 кв. м. На ній розташовувався будинок, про який також не вказував у деклараціях за 2004, 2006, 2009 роки.

16 травня більшість суддів на пленумі Верховного суду підтримали висловлення недовіри нині колишньому голові ВС Всеволоду Князєву, який фігурує у справі про хабар. Князєва затримали 15 травня за підозрою в отриманні хабаря у майже 3 млн доларів ($2,7 млн). 18 травня суд арештував Князєва до 14 липня із можливістю внесення застави у 107 мільйонів 360 тисяч гривень. Підозрюваного адвоката Олега Горецького суд відправив під варту на два місяці з можливістю внесення застави у 80 мільйонів гривень.