4 жовтня
Завантажити ще

Купатись буде де: В ДСНС розповіли про 185 безпечних місць для відпочинку біля води

Купатись буде де: В ДСНС розповіли про 185 безпечних місць для відпочинку біля води
Фото: архив kp.ua

Для відпочинку влітку 2023 року в Україні облаштовано 340 спеціальних безпечних місць відпочинку, серед яких 185 мають пляжі. Про це в ефірі телемарафону розповів речник Держслужби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий.

- ДСНС рекомендує місця масового відпочинку, які визначені чітко місцевими органами виконавчої влади і будуть обладнані й забезпечені відповідно до правил безпеки життя людей, - сказав Хорунжий.

Він наголосив, що  при цьому є розпорядження у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях та у Києві відносно того, що цього року офіційно купальний сезон розпочинатись не буде. Також це стосується окремих районів, які були під окупацією, піддаються обстрілам і є загроза потрапити на вибухонебезпечні предмети.

Так, в Одеській області основна небезпека -  підрив на мінах, які виносить на берег, тому є обмеження на купання людей. Що стосується пікніків та прогулянок у лісі, то діє заборона на деокупованих територіях, а також там, де, проходить лінія бойових дій.

Хорунжий також зазначив, що Гідрометцентром на 26-27 травня оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки фактично на території всієї України, за виключенням деяких регіонів. Він рекомендував людям наразі не відвідувати ліси і особливо не користуватися вогнем. Адже за це передбачене адміністративне покарання - штраф у 4000 гривень.

Новини по темі: купальний сезон