Завантажити ще

ISW: Російський добровольчий корпус та легіон "Свободи Росії» продовжують операцію

ISW: Російський добровольчий корпус та легіон
Фото: t.me/legionoffreedom

Підрозділи Російського добровольчого корпусу (РДК) та легіону "Свобода Росії" (ЛСР), які останні дні діють в Бєлгородській області, після бою з військами РФ могли відійти ближче до кордону з Україною. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

На думку експертів, російські сили, ймовірно, відтіснили сили РДК і ЛСР «принаймні до прикордонного селища Козинка і, можливо, за межі території Росії". В ISW і уточнюють, що Козинка знаходиться приблизно за 76 км на південний схід від українського міста Суми.

На думку ISW, наразі бійці РДК та ЛСР більше не утримують чи ніколи не утримували позиції у селищі. При цьому неясно, чи брали вони під контроль якісь населені пункти 22 чи 23 травня. При цьому у ЛСР стверджували, що 23 травня їхні бійці разом із РДК продовжували діяти у Бєлгородській області.

У ISW також не знайшли підтверджень заяв російських джерел, що українські сили проводили рейди через кордон Харків - Бєлгород 23 травня.

Російська влада оголосила про завершення "контртерористичної операції" у Бєлгородській області 23 травня, заявивши, що "розгромила" в регіоні РДК та ЛСР.

В Міноборони РФ сказали, що підрозділи прикордонних військ Західного військового округу (ЗВО) відбили рейд та «вигнали всіх диверсантів" із Бєлгородської області. Губернатор краю В'ячеслав Гладков при цьому закликав евакуйованих мешканців зачекати, перш ніж повернутись до прикордонних населених пунктів.

Пізніше, 23 травня, російська влада оголосила, що за день до цього евакуювала 100 цивільних із 9 прикордонних населених пунктів Бєлгородської області, хоча Гладков спочатку заперечував проведення офіційної евакуації.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков сказав, що президент РФ Путін обговорить ситуацію під час запланованого на 26 травня засідання Ради безпеки.