18 травня
Завантажити ще

Укрзалізниця запустить жіночі купе у тестовому режимі

Укрзалізниця запустить жіночі купе у тестовому режимі
Фото: t.me/UkrzalInfo

Укрзалізниця запустить жіночі купе у пілотному режимі через активне обговорення цієї теми у соцмережах та створення відповідної петиції. Про це 23 травня повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

Він розповів, що українські залізничники вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. 

- Поточне рішення залізниці - допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків, - розповів голова правління Укрзалізниці.

На першому етапі придбати квитки у жіночі купе буде можливо тільки через мобільний застосунок Укрзалізниці.

Євген Лященко підкреслив, що всі нові та модернізовані вагони Укрзалізниці — а це близько 15% вагонів у активному використанні — наразі обов’язково оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.

Наразі Укрзалізниця проводить консультації з юристами, міжнародними та українськими громадськими організаціями, розробляє IT-рішення та необхідні зміни до нормативних актів. 

Лященко нагадав, що в 2010 році Укрзалізниця вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом, адже була доступною виключно в касах. Жіночі купе було запроваджено в експериментальному режимі на декількох обраних маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводили в дорозі багато часу.

В останні тижні у фейсбуці обговорювали домагання у поїздах та ідею жіночих купе. Зокрема за них виступила співачка Alina Pash. На сайті уряду зареєстрували петицію про створення окремих вагонів для чоловіків та жінок. Вона набрала майже 23 тисячі голосів (для розгляду необхідно 25 тисяч). 22 травня ідею пілотного проєкту щодо запуску окремих купе для жінок підтримала очільниця партії «Слуга народу» народний депутат Олена Шуляк.

Новини по темі: Жінки Укрзалізниця