Завантажити ще

У гідрометцентрі розповіли, як погода вплине на цьогорічний урожай

У гідрометцентрі розповіли, як погода вплине на цьогорічний урожай

Сучасні кліматичні умови сприятливі для зростання та розвитку озимих зернових культур, але ситуація з пізніми ярими культурами відрізняється. Зараз озимі культури продовжують активно розвиватися, стебло стає вищим, а колос починає формуватися, що вимагає теплішого клімату для їх оптимального зростання. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- Вологозапаси ґрунту, після надмірних квітневих, утримуються на рівні достатніх та оптимальних значень. Таке поєднання оптимальних погодних умов дає надію на добрий урожай, - повідомив синоптик.

За його словами, зараз в Україні добре розвиваються і ярі культури, посіяні в ранні терміни, а в ситуації з пізніми посівами можуть виникнути труднощі.

- Щодо посівів пізніх термінів сівби, то для них високі температури сприяють прискоренню фазового розвитку та скороченню вегетаційного періоду, а не формуванню потужної кореневої системи. У цьому випадку йдеться про найгірший урожай, - наголосив він.

Як зазначив фахівець, поточні погодні умови не є сприятливими для проростання та початкового зростання технічних та пізніх теплолюбних культур. Недолік ефективних опадів, низька вологість повітря та суховій приводять до подальшого висихання верхніх шарів ґрунту, які мають недостатнє зволоження.

Новини по темі: Урожай клімат Синоптики