Завантажити ще

Літак "Антонова" перевіз супутник вагою 55 тонн для запуску SpaceX

Літак
Фото: facebook.com/AirlinesAntonov

Авіакомпанія "Авіалінії Антонова" перевезла супутник виробництва Maxar для запуску компанією SpaceX. Про це повідомили у пресслужбі компанії.

Авіакомпанія доставила супутник, розміщений на ньому корисний вантаж та допоміжне обладнання на космодром на мисі Канаверал на борту одного зі своїх літаків Ан-124-100М з федерального аеродрому Моффет, Маунтін-В’ю (штат Каліфорнія, США), до центру посадки шатлів NASA у Тітусвіллі для запуску американською аерокосмічною компанією SpaceX.

Вантаж загальною вагою понад 55 000 кілограмів складався з восьми одиниць, включаючи контейнер  (1280 см х 488 см х 419 см), в якому розміщувався супутник Intelsat 40e (IS-40e) і його корисний вантаж, а також супутні частини та допоміжне обладнання.

Для процесу завантаження та розвантаження використовувалася спеціальна рампова система, створена ДП "Антонов", у поєднанні з бортовими лебідками та кранами, а також зовнішніми кранами.

- Беручи до уваги характеристики вантажу, Ан-124-100 - єдиний літак, в якому можна було розмістити транспортний контейнер такого розміру та ваги (приблизно 36 000 кг) для доставки  космічного корабля. Крім того, Ан-124-100 не потребує спеціального наземного допоміжного обладнання для завантаження та розвантаження вантажу, - сказала Вірджинія Ллойд, директор з глобальної логістики та управління складським господарством Maxar.

Супутник Intelsat IS-40e забезпечить цілеспрямоване покриття Північної Америки для надання послуг клієнтам у сферах комерційної авіації, морського транспорту, мобільного зв’язку та мереж. Його корисне навантаження - модуль Tropospheric Emissions: Monitoring of Pollution (TEMPO), який був розміщений на супутнику за замовленням NASA, призначений для контролю забруднення повітря по всій Північній Америці.

Фото
Фото
18 Травня13:54