Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
19 квiтня
Завантажити ще

Полярники розповіли, як і де зимують пінгвіни, морські котики та слони

Полярники розповіли, як і де зимують пінгвіни, морські котики та слони
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

В Антарктиді наближається зима, тож в українських полярників суттєво поменшало їхніх галасливих сусідів - пінгвінів, морських котиків та морських слонів. Усі вони вирушили на північ, де тепліше. Про це повідомили у Facebook полярники Національного антарктичного наукового центру.

Як розповіли біологи, насамперед йдеться про субантарктичних пінгвінів, яких також називають віслюковими через характерні крики. Цього літа їхня кількість на острові Галіндез, де знаходиться антарктична станція "Академік Вернадський", сягала 4 тисяч.

- Наразі навколо станції пінгвінів немає, а от на острові ще можна зустріти окремих особин чи невеликі групи до п'яти птахів. Найімовірніше, це ті, в кого дещо “запізнився” період линьки. Інші ж, відбувши в нас шлюбний сезон та перелинявши, вирушили на північніші території, де тепліше, а отже, є більший доступ до відкритих ділянок океану, - кажуть полярники.

Вони зазначають, що для пінгвінів відкрита вода життєво важлива, адже в ній вони добувають їжу - криль та рибу. Але оскільки клімат змінюється і зими в районі “Вернадського” стають теплішими, то нині зустріти поодиноких чорно-білих кочівників тут можна навіть у зимові місяці. Проте на масове повернення пінгвінів очікують антарктичною весною, коли вони знову припливуть на Галіндез, щоб тут будувати гнізда та “народжувати” малечу.

А ще антарктична осінь - це період гостювання на острові Галіндез субантарктичних морських котиків та молодих південних морських слонів. Котики припливають сюди для відпочинку на рівних кам'янистих “ложах”. Причому деяким з них так до вподоби околиці “Вернадського”, що вони не залишають їх і взимку.

Морські слони здебільшого мешкають в районі Субантарктики, де на островах з весни до осені (на період розмноження та линьки) влаштовують берегові лежбища, а взимку повертаються до морського способу життя. Водночас молоді тварини, які ще не беруть участь у розмноженні, восени іноді припливають на острів до українських полярників, щоб відпочити.

Фото
Фото
17 Травня 202316:45