Завантажити ще

ДБР виявило зрадника, через якого 277 захисників Маріуполя опинились в полоні

ДБР виявило зрадника, через якого 277 захисників Маріуполя опинились в полоні

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у державній зраді одному з керівників 501-ї Окремої бригади морських піхотинців Збройних сил України, через якого 277 військових цієї бригади опинилися в полоні. Як повідомили в пресслужбі ДБР,  починаючи з кінця лютого 2022 року військовослужбовці цієї бригади активно захищали місто Маріуполь.

У квітні того ж року пропагандистські засоби масової інформації з боку РФ поширили інформацію, що, за їхніми ствердженнями, морські піхотинці 501-ї бригади добровільно здалися в полон під час оточення Маріуполя. Згідно з результатами слідства, це сталося через те, що начальник речової служби тилу 501-ї ОБМП фактично порушив присягу та перейшов на бік ворога.

Зрадник вступив у змову з російською стороною і фактично переконав командира відмовитися від опору. Використовуючи складне становище сил оборони в Маріуполі, він переконав командира в необхідності припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад. 277 військовослужбовцям бригади було отдано наказ про переміщення, проте насправді їх переправили до території "ДНР". Військові були обмануті, тому вони не розуміли та не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон.

Наразі ДБР ухвалило рішення щодо закриття проваджень відносно 277 військовослужбовців 501-ї ОБМП за підозрою у дезертирстві. Це дає підстави уповноваженим органам відновити порушені права полонених морпіхів щодо виплат їх родичам.

Слідство також встановило, що начальник речової служби тилу 501-ї ОБМП продовжив свою зрадницьку діяльність і після його диверсії в Маріуполі. Переїхавши до рідного Бердянська Запорізької області, він знову почав агітувати українських військових переходити на бік ворога та за винагороду надавати йому відомості щодо розміщення сил та засобів оборони України. Слідство встановило принаймні три відповідні факти протягом квітня-червня 2022 року.

Начальнику речової служби тилу 501-ї ОБМП ВМС Збройних Сил України повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до злочину.

Новини по темі: Новини Маріуполя ДБР