25 вересня
Завантажити ще

В Ірпені перемістили фрагмент стіни, на якому залишив графіті Бенксі

В Ірпені перемістили фрагмент стіни, на якому залишив графіті Бенксі
Фото: ukrinform.ua

Влада Ірпеня демонтувала фрагмент стіни з графіті, створеним відомим британським вуличним художником Бенксі. Зі зруйнованої будівлі на вулиці Северинівській і перемістили в нове місце. Про це пише " Укрінформ ".

- Ми демонтували малюнок Бенксі зі зруйнованого дев'ятиповерхового будинку. Згодом його буде повністю знесено, і на його місці проектуватимемо щось інше, - сказав мер міста Олександр Маркушин.

Як зазначено у повідомленні, робота з демонтажу тривала близько 14 днів. Отвір, що утворився в інсталяції, було утворено внаслідок влучення снаряда. На ньому зображено гімнастку, яка стоїть на кулі, і оточена металевою рамкою для збереження зображення. Вага всієї конструкції складає 7,5 тонни. За словами ірпіньського градоначальника, на місці, куди перевезли експонат, планується створити першу в Україні площу сучасного мистецтва.

- Ми хочемо створити Площу сучасного мистецтва, де цей малюнок Бенксі буде центральним екземпляром. По периметру плануємо зробити великий триметровий бетонний паркан. Залучатимемо з Європи художників, які малюють у такому стилі, як Бенксі, - підкреслив він.

Незабаром мешканцям буде представлено візуалізацію цієї площі. На місці, куди було переміщено експонат, буде забезпечено цілодобову охорону та встановлено відеоспостереження.

З початку вторгнення РФ в Україні художник Бенкс намалював сім графіті. Свої роботи британець залишив у Києві, Ірпені та Бородянці. Пізніше митець виставив свої малюнки в Інстаграмі, підтвердивши свої візити до Київщини.