26 вересня
Завантажити ще

На Львівщині через укус кліщів у 25 людей діагностували хворобу Лайма

На Львівщині через укус кліщів у 25 людей діагностували хворобу Лайма
Фото: diagen.com.ua

Щороку із настанням тепла активізується ще одна більш звична, проте не менш небезпечна загроза - іксодові кліщі, які є збудниками небезпечних захворювань. За чотири місяці 2023 року на хворобу Лайма в області вже захворіли 25 жителів. Про це повідомляє Львівська ОВА.

Зазвичай сезон активності кліщів триває до листопада і має два піки активності - у квітні-травні та у серпні-вересні. Все залежить від погодних умов, кажуть спеціалісти. Зони розмноження та активності іксодових кліщів - рекреаційні зони, лісосмуги, парки, сквери, зелені насадження у громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.

Вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють в організм під час присмоктування кліща (укусу).

За чотири місяці 2023 року на хворобу Лайма у Львівській області уже захворіли 25 жителів. У Львівській області торік зареєстрували 278 випадків захворюваності на хворобу Лайма, що вдвічі більше, ніж у 2021 році.

Як уберегтися від кліщів

 • Подбайте про відповідне вбрання перед прогулянкою. Обирайте закрите взуття й одяг: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, бажано вдягнути штани й заправити їх у шкарпетки.
 • Покривайте голову головним убором - кепкою, панамкою, косинкою - і закрийте шию.
 • Перед прогулянкою для захисту скористайтеся репелентом - спеціальним засобом, найчастіше у вигляді аерозолю, що відлякує кліщів. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не використовуйте повторно, коли час дії мине.
 • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
 • Звільніть місце для привалів від хмизу, гілок, сухої трави в радіусі 20–25 м.
 • Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви не припините активно рухатись, не сядете чи не ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла - повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.
 • Оглядайте себе та своїх близьких щогодини під час прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки вкусити може й так звана німфа - молодий дуже маленький кліщ.
 • Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе: найкраще це зробити у білій ванні з гарним освітленням. Ретельно обстежте своє тіло, особливо ділянки, покриті волоссям.
 • Удома виперіть і попрасуйте одяг. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши з одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
 • Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).
 • Якщо на природу брали домашнього улюбленця - його також слід оглянути на наявність кліщів.
Новини по темі: кліщі Львівська область