Завантажити ще

Землю накриє магнітна буря: коли почне «штормити» та що робити

Землю накриє магнітна буря: коли почне «штормити» та що робити
Фото: NASA/SDO/AIA

У середу, 10 травня, на Сонці стався сильний спалах, через який на Землі очікується радіаційна буря. Як повідомила The Watchers, магнітна буря достягне нашої планети ввечері 11 травня.

Найбільш визначальним інцидентом  на Сонці стало виникнення спалаху, що призвело до викиду корональної маси. Ця активність також спричинила кілька радіосплесків.

Очікується, що удар досягне Землі 11 травня о 18:00 UTC (21:00 за Києвом. –Ред.) і триватиме до 12 травня. За даними вчених, сонячна активність може бути помірною протягом сьогоднішнього і завтрашнього днів, але імовірність нових спалахів залишається відкритою.

Що робити метеозалежними

Для людей, які чутливі до погодних змін, магнітні бури можуть бути дуже виснажливими. Тому рекомендується уникати важких фізичних вправ та тривалого перебування на відкритому повітрі. Щоб зменшити негативний вплив магнітних бур, можна займатися легкою фізкультурою, робити ранкові пробіжки, гуляти на свіжому повітрі та приймати контрастний душ. Проте, необхідно погодити такі процедури зі своїм лікарем.

Група ризику метеопатів включає людей із серцево-судинними захворюваннями, оскільки їхній організм намагається компенсувати зміни атмосферного тиску, але судинна система не завжди встигає з цим справитися. Також необхідно обережно ставитися до свого здоров'я людям з хронічними захворюваннями легень та з порушеннями опорно-рухового апарату, а також  тим, хто переніс травму голови чи хребта. Люди із захворюваннями нервової та ендокринної систем, літні, вагітні та громадяни з надмірною вагою також можуть почувати себе гірше за цих умов.

Які симптоми можуть викликати магнітні бурі

Це може бути дратівливість, порушення сну, біль у голові, зміни настрою, напади апатії або агресії, біль, печіння та дискомфорт у суглобах, м'язова слабкість, підвищена больова чутливість, загальна слабкість та порушення концентрації уваги, нудота та зниження працездатності.

Крім того, лікарі рекомендують використовувати додаткові засоби для пом'якшення симптомів магнітних бур. Наприклад, компреси можуть допомогти при головних болях, а легкі масажі голови та шиї можуть зменшити дискомфорт. Також слід збільшити кількість рідини, яку вживаєте, наприклад, включивши до свого раціону фіточаї та інші напої. Для зменшення впливу магнітних бур на організм слід тимчасово відмовитись від солоного, гострого, копченого та жирного. Якщо ви маєте хронічні захворювання, то перед внесенням будь-яких змін у свій раціон чи режим дня слід звернутись до лікаря для отримання консультації.

Новини по темі: Сонце магнітні бурі