29 травня
Завантажити ще

У МОЗ анонсували скасування карантину в Україні через COVID-19

У МОЗ анонсували скасування карантину в Україні через COVID-19
Фото: city-adm.lviv.ua

Міністерство охорони здоров'я розглядає можливість скасування карантинних обмежень, які запроваджували через пандемію COVID-19, ще до того, як час їхньої дії спливе 30 червня. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив на пресконференції, повідомляє "Укрінформ".

- Ми вже почали переглядати нашу постанову про карантин, будемо готуватися до скасування цієї постанови, оскільки вона тягне як протиепідемічні обмеження, так й інші дії, пов'язані з суб'єктами господарювання під час карантину, який був уведений на території всієї країни, - сказав очільник МОЗ, додавши, що карантин може бути скасований ще до 30 червня.

Ляшко нагадав, що ВООЗ минулого тижня визнала COVID-19 не надзвичайною ситуацією в охороні здоров'я і рекомендувала перейти на реагування на коронавірусну хворобу як на інші інфекційні захворювання, а також поступово скасовувати обмежувальні заходи, пов'язані з міжнародними поїздками. Водночас міністр зауважив, що вакцинація проти COVID-19 поступово буде переходити в розряд рутинної напередодні щорічного епідемічного сезону. Він порадив громадянам надолужити пропущені щеплення.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно назвала коронавірус COVID-19 пандемією загальносвітового масштабу. Через більш як три роки, 5 травня 2023 року, організація оголосила про скасування статусу пандемії COVID-19.