Завантажити ще

ГУР: "Супутник Притули" вже допоміг знищити техніку РФ на мільярди доларів

ГУР:
Фото: t.me/DIUkraine

Космічний супутник ICEYE, придбаний Фондом Сергія Притули за донати українців, за пів року допоміг знищити техніки російських окупантів на мільярди доларів. Про це повідомляє пресслужба ГУР МО.

- Результати вражають: за пів року використання отриманих завдяки космічному апарату розвідданих Україна перетворила на металобрухт російської військової техніки на мільярди доларів, не кажучи вже про скупчення ворожої (тимчасово) живої сили, а також об'єкти військової логістики, - підсумували у відомстві.

За словами розвідників, маскування ворожої техніки, складів БК та ПММ фактично нівельовано можливостями "народного супутника" - для роботи з ним не важливі ані погода, ані час доби. У ГУР відзначили особливу роль "народного супутника" для планування та реалізації важливих та вкрай очікуваних воєнних операцій України і вкотре висловлюють подяку всім українцям, хто допоміг із ICEYE.

Знімки таких SAR-супутників створюються за допомогою радіохвиль, які йдуть із супутника на Землю, відбиваються від поверхні та повертаються до датчиків супутника. Радарні супутники на відміну оптичних самі підсвічують об'єкти радіохвилями, тому не залежать від погодних умов. Тобто це дозволяє робити знімки території України незважаючи на хмарність, дощ, сніг, туман, задимленість чи нічний час.

Фонд Сергія Притули у червні оголосив збір на 500 мільйонів гривень на закупівлю трьох "Байрактарів". Кошти зібрали за два дні, але турецька компанія-виробник вирішила передати Україні три "Байрактари" безкоштовно. На зібрані кошти фонд, порадившись із Міноборони, купив супутник.