Завантажити ще

На Львівщині відклали демонтаж радянського пам'ятника через гніздо лелек

На Львівщині відклали демонтаж радянського пам'ятника через гніздо лелек
Фото: zaxid.net

На Львівщині лелеки звили гніздо на пам'ятнику радянських часів, тож його демонтаж відклали до осені. Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на секретаря робочої групи з питань декомунізації при Львівській обласній адміністрації Ганну Герич.

- Десь у червні будуть лелеченята. Треба чекати на осінь, коли птахи полетять у вирій. Тоді гніздо можна помістити на автомобільне колесо і перенести на дерево. Наразі гніздо прикріплене до тієї фігури, оббивати її не можна, - пояснила Ганна Герич.

Лелеки завадили демонтажу пам'ятника. Фото: zaxid.net.

Лелеки завадили демонтажу пам'ятника. Фото: zaxid.net.

Бетонна фігура Матері-Батьківщини знаходиться у селі Брюховичі Перемишлянського товариства. На основі пам'ятника є напис "Ніхто не забутий, ніщо не забуто" та прізвища загиблих у Другій світовій війні. У Перемишлянській громаді Львівщини налічується 9 радянських пам'яток. 4 травня демонтували одну з них у селі Костенів. На ній був напис "Громадянам, які загинули від рук українських буржуазних націоналістів". На цьому місці мешканці планують встановити хрест на згадку про загиблих українських героїв.

Загалом на Львівщині робоча група з питань декомунізації нарахувала ще 160 пам'яток-символів радянського режиму. Їх планується демонтувати до кінця 2023 року.