Завантажити ще

SpaceX запустила на орбіту супутник вагою понад 6 тонн

SpaceX запустила на орбіту супутник вагою понад 6 тонн
Фото: скріншот відео twitter.com/SpaceX

Ракета Falcon Heavy американської компанії SpaceX запустила на орбіту супутник ViaSat-3 Americas, вага якого складає 6,7 тонни. Пуск відбувся зі стартового комплексу Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал у Флориді о 20.26 за часом Східного узбережжя США (03.26 за київським часом). Відео запуску оприлюднив SpaceX у Twitter.

Це перший із трьох супутників ViaSat Inc. нового покоління, що забезпечить глобальне покриття у Ka-діапазоні та забезпечить високошвидкісним інтернетом Північну та Південну Америку. Робота кожного супутника компанії дозволить забезпечити пропускну спроможність мережі більше одного терабайта на секунду. Другий супутник ViaSat покриє Європу, Близький Схід та Африку, третій - Азійсько-Тихоокеанський регіон. Крім супутника ViaSat, Falcon Heavy також вивела на орбіту супутники зв'язку MicroGEO та дистанційного зондування Землі GS-1 від компанії Gravity Space.

Взагалі місія була запланована на 18 квітня, але з невідомих причин була відкладена на 26 квітня після випробування статичним вогнем. Тоді SpaceX відклала запуск 26 квітня на день, щоб завершити перевірку даних. Однак негода 27 квітня зірвала цю місію. Блискавка вдарила у вежу на стартовому майданчику LC-39A Falcon Heavy під час шторму, що змусило інженерів SpaceX провести перевірку ракети, її корисного навантаження та наземних систем.

SpaceX перервала ще одну спробу запуску 28 квітня з причин, які не розголошує. Оскільки на 29 квітня знову прогнозували погані погодні умови, місію перенесли на 30 квітня.

Новини по темі: Космос SpaceX супутник