Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Український криголам "Ноосфера" завершив другий сезон роботи та повернувся до Кейптауну

Український криголам
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Український криголам "Ноосфера" успішно завершив свій другий сезон роботи. За цей час він здійснив три експедиції, а загалом відпрацював чотири місяці. 29 квітня криголам прибув до Кейптауну. Про це полярники повідомили на сторінці Національного арктичного наукового центру у Facebook.

- З крижаного континенту на "велику землю" криголам доставив 3 експедиції: зимівничий загін 27-ї Української антарктичної експедиції, учасники та учасниці якої протягом року працювали на нашій станції "Академік Вернадський". Це вчені за напрямами: геофізика, біологія, метеорологія та команда життєзабезпечення;
сезонний загін, який виконував завдання на "Вернадському" протягом антарктичного літа. Це вчені та технічні фахівці; учасників польської антарктичної експедиції зі станції "Артцовський", - розповіли у центрі.

За сезон судно 4 рази перетинало найбурхливіше місце планети - протоку Дрейка, але найекстремальнішими умовами були дороги в Кейптаун. Там "Ноосфера" на 4 дні зіткнулася з тропічним штормом: вітер сягав 31 м/с, а хвиля - 8-9 метрів.

Найближчим часом наші полярники літаками та наземним транспортом діставатимуться додому. При цьому "Ноосфера" залишиться у Кейптауні до наступного антарктичного сезону: повернення судна до України до завершення повномасштабної війни не планується.

- Усі ми мріємо та докладаємо максимальних зусиль, щоб настав той час, коли Україна відзначатиме Перемогу, а ми зустрічатимемо нашу чудову "Ноосферу" в Одесі. Але зараз можемо пишатися тим, що флагман українського науково-дослідного флоту вже другий рік успішно виконує антарктичну місію. Не зупиняємося за всіх спроб ворога нас знищити, - зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Фото
Фото
29 Квiтня 202320:49

На початку квітня на українській антарктичній станції "Академік Вернадський" відбулася перезмінка – 28-а експедиція прийняла чергування. А 27-та експедиція 7 квітня вирушила додому. І другий рік поспіль перезміну українських антарктичних експедицій забезпечує наше власне судно – науково-дослідний криголам "Ноосфера".

Новини по темі: Вернадський вчені