Завантажити ще

Влада США "пригальмувала" повторний запуск Starship - перший покрив пилом місто в Техасі

Влада США
Фото: twitter.com/SpaceX

Федеральне авіаційне управління США (FAA) розпочало розслідування вибуху SpaceX Starship, повторний запуск надважкої ракети неможливий до його завершення. Про це повідомило видання Insider.

Розслідування “нещасних випадків” є стандартною процедурою FAA, однак воно може перешкодити надіям Ілона Маска знову запустити Starship “через місяць-два”.

- Залежно від обставин, розслідування деяких нещасних випадків може завершитися протягом декількох тижнів. Інші, складніші розслідування можуть зайняти кілька місяців, - повідомило FAA електронною поштою.

Згідно з заявою авіаційного управління, SpaceX Starship залишиться на землі доти, поки FAA не визначить, що її повторний запуск не позначиться на "громадській безпеці". Також компанія має усунути пошкодження стартового майданчика. Після зльоту космічного корабля утворився кратер. Жителі найближчого від місця запуску міста за п'ять миль Порт-Ізабель поскаржилися, що їхні машини та вікна вкрилися шаром пилу, а в будинках тремтіли двері.

Згідно з документами екологічної оцінки, яку SpaceX мала провести для отримання ліцензії на запуск, уламки від вибуху на стартовому майданчику мали бути обмежені територією площею 700 акрів. Це приблизно одна квадратна миля.

SpaceX запустила Starship 20 квітня зі стартового майданчика у штаті Техас. Надважка ракета вибухнула на третій хвилині польоту. 22 квітня генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив у своєму Twitter, що хоче знову запустити Starship протягом місяця-двох. Попереднє розслідування FAA щодо SpaceX Starship затримало випробувальний політ майже на три тижні.

Новини по темі: Ракета SpaceX Ілон Маск