25 вересня
Завантажити ще

В Ірпені знесуть будинок з графіті Бенксі

В Ірпені знесуть будинок з графіті Бенксі
Фото: REUTERS/Валентин Огіренко

В Ірпені на Київщині зносять багатоповерхівку, на якій розміщено графіті відомого британського художника Бенксі. Про це розповів мер міста Олександр Маркушин в ефірі телемарафону, додавши, що малюнок демонтують та збережуть.

- Ми потім дивитимемося, чи буде на цьому місці, чи буде перенесено. Але ми хочемо зберегти це зображення, яке намалював Бенксі. Можливо, буде біля будинку зроблено артоб'єкт. Зробимо все можливе, щоб його залишити, – зазначив міський голова.

Йдеться про графіті із зображенням гімнастки, що стоїть на дірці від влучання у будинок снаряда. Напередодні Ірпінська міська рада повідомила, що графіті Бенксі на стіні будинку на вулиці Северинівська,158, який підлягає демонтажу, захищена шляхом встановлення конструкції з бетонних блоків. Для збереження цілісності зображення буде взято у металевий каркас та вирізано для можливості безпечного переміщення у місце подальшої експозиції, уточнила місцева влада.

Бенксі - псевдонім англійського художника, який спеціалізується на стріт-арті. Справжнє ім'я Бенксі невідоме, як він виглядає - ніхто не знає. Бенксі отримав міжнародне визнання завдяки своїм графіті в техніці трафаретного друку. 2021 року найдорожчу картину художника було продано на лондонському аукціоні Sotheby's за 25 млн доларів.