23 травня
Завантажити ще

Мінсоцполітики назвало строки можливого введення накопичувальної пенсії

Мінсоцполітики назвало строки можливого введення накопичувальної пенсії
Фото: Photo by Peter Macdiarmid/Getty Images​

Накопичувальна пенсія стане доступна для українців щонайменше через рік, адже потрібен час для створення інфраструктури для збору і адміністрування платежів. Про це сказала міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.

- Накопичувальна пенсія потрібна. У нас збільшується кількість пенсіонерів, і вже відчутно, що люди хотіли б мати свої рахунки і самі більш оперувати вкладами, які вони вносять, - наголосила вона.

За словами міністра, перед введенням накопичувальної пенсії необхідно зробити відповідну інфраструктуру для такої реформи.

- Для того, щоб повноцінно запустити накопичувальну пенсію, нам потрібно створити державний накопичувальний банк, бо бачимо, що люди в більшості довіряють державним банкам. Хоча в подальшому зайдуть і приватні структури, і недержавні пенсійні банки. У людей буде вибір, куди вкладати і як інвестувати свої кошти, - сказала вона.

Жолнович також сказала про необхідність побудувати і цифрові системи збору, і адміністрування, щоб це було дешевше і швидше для кожної людини.

- Для цього потрібен час, як мінімум рік, щоб повноцінно це запустити, - повідомила міністр.

Таким чином, сказала Жолнович, ухвалення закону про накопичувальну пенсію і його старт не означає, що зразу почнуть збирати кошти. Спочатку потрібно зробити підготовчі дії.

Згідно із законом, середній внесок, який би зберігав видатки і кошти в їх еквіваленті – щонайменше 7-10% їх сплати. Але поки обов’язковий внесок від роботодавця має становити 3%, решту має вкладати сам працівник.

Як повідомлялось раніше, 17 квітня до Верховної Ради було внесено законопроєкт №9212 про накопичувальне пенсійне забезпечення. Нардепи пропонують зробити участь у накопичувальній системі обов'язковою для всіх працюючих осіб до досягнення ними 55 років.