23 травня
Завантажити ще

В Івано-Франківську заборонили виставу "Двоє оголених чоловіків"

В Івано-Франківську заборонили виставу
Фото: facebook.com/bigshow.ua

Голова Івано-Франківської РВА Олександр Ярощук заборонив у місті показувати виставу "Двоє оголених чоловіків", яка мала відбутися у філармонії 20 квітня. Причому про заборону сповістили за годину до початку, хоча усі квитки вже були розкуплені. Про це повідомив сервіс продажу квитків Bigshow Agency.

- Шановні глядачі з міста Івано-Франківськ, прикро повідомляти, але вистава "Двоє оголених чоловіків" сьогодні не відбудеться. Придбаними квитками ви можете скористатися в інших містах туру або повернути кошти. Для повернення коштів звертайтесь до квиткових операторів, де купували квитки, - зазначили у Bigshow Agency.

Своє рішення райадміністрація аргументувала нібито тим, що організатори не дотримались процедури подання документів. Річ у тім, що Івано-Франківськ є єдиним в Україні містом, де діє система погодження вистав із районною військовою адміністрацією перед їхнім проведенням.

У коментарі ZAXID.NET керівниця відділу інформаційної діяльності адміністрації Наталя Орнат пояснює, що організатори вистави повинні були не пізніше як за десять днів до проведення звернутися до адміністрації з проханням про дозвіл. Однак вони цього не зробили. Такий інцидент в Івано-Франківську трапився вперше.

Голова Івано-Франківської РВА Олександр Ярощук повідомив, що дізнався про виставу 20 квітня в усній формі. За його словами, він запропонував організаторам перенести виставу, щоб не порушувати правила інформування, а намірів заборони на цей показ не було, тому що не було звернення про проведення заходу. Про це він сказав у коментарі для видання "Галка".

Співорганізатор вистави та керівник благодійного фонду "Мистецька варта" Євген Кравчук розповів, що частину грошей з показів вистави віддають для армії. В Івано-Франківську встигли продати понад 200 квитків, а це половина залу філармонії. Вартість квитків на виставу була в межах від 290 до 990 грн.

- Це точно було понад 100 тис. грн. Це нормальні гроші, які б покрили витрати й могли б допомогти армії. Ми працюємо з конкретною бригадою, у нас є благодійний фонд. Збираємо на ударний безпілотник. Основною метою абсолютно всіх наших проєктів є допомога ЗСУ. Раніше ми придбали п'ять автомобілів для 128-ї бригади, - сказав Євген Кравчук.

Про своє обурення щодо скасованої вистави написав у Facebook і керівник проєкту підприємець та блогер Гарік Корогодський.

- Виставу, котра виборола премію Мольєра у 2015 році у Парижі, виставу, де грають народні артисти України, він, Олександр Ярощук, прийняв за ракету статевий орган Вертинського? Але ж він його не бачив, хіба що подумки. Наплював на глядачів. Вони купили квитки. Головне - «ваша афіша не відповідає нормам моралі». Наплював на акторів, на трупу. Чим ми відповімо? Шановний Олександре! Бажаємо вам нових подвигів у захисті жителів міста від аморальної х...і! А глядачам ми повернемо гроші (вони ж не винні, що їм надіслали такого славетного вояку) або запрошуємо на вистави в інші міста за цими ж квитками, - написав Корогодський.

Вистава "Двоє оголених чоловіків" є проєктом українського та ізраїльського бізнесмена, мецената Гаріка Корогодського, відомого своєю епатажною поведінкою. До повномасштабного вторгнення він визнавав окупацію Криму, а вже опісля виступав проти знесення пам'ятників Пушкіну та Булгакову у Києві. Вистава має вікові обмеження 18+. Вона поєднує водевіль та комедію з театром абсурду. У сюжеті йдеться, що паризький адвокат Ален Крамер прокидається у своїй спальні голий і замість дружини бачить свого помічника. Він не розуміє, що відбувається, і не знає, як все це пояснити дружині.