Завантажити ще

Starship успішно стартував, але вибухнув за три хвилини через втрату траєкторії

Starship успішно стартував, але вибухнув за три хвилини через втрату траєкторії
Фото: twitter.com/SpaceX/

Приватна космічна компанія SpaceX, заснована Ілоном Маском, досягла історичного успіху – їхня ракета Starship 20 квітня вперше успішно стартувала на орбіту. Однак під час польоту ракета втратила траєкторію, тож інженерам компанії довелося її підірвати. При цьому всі представники компанії стоячи аплодували, оскільки це був важливий момент для самої компанії та розвитку усієї космічної галузі.

Ракета злетіла з космодрому Starbase в Бока-Чіка, штат Техас, після того як компанія нарешті отримала дозвіл від Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Starship без екіпажу піднявся за допомогою потужного ракетного прискорювача Super Heavy. Проте через позаштатну ситуацію політ виконав лише частину завдань. Ще перед запуском Маск зазначив, що для успішного запуску ракети може знадобитися кілька спроб.

У SpaceX зі свого боку зазначили, що тепер фахівці компанії мають вивчити проблеми, які виникли під час запуску, та продовжити роботу над Starship. Після їхнього доопрацювання розпочнеться процес підготовки до нових запусків ракети.

Маск раніше також зазначав, що у разі успіху система Starship повністю замінить ракети Falcon та космічні кораблі Dragon та Dragon 2. Відповідно, Starship перебере на себе функції попередника з доставки людей та вантажів на МКС.

Новини по темі: Космос Ракета SpaceX Ілон Маск