18 травня
Завантажити ще

Розслідування ЗМІ: РФ може готувати диверсію у водах Північної Європи

Розслідування ЗМІ: РФ може готувати диверсію у водах Північної Європи
Фото: Morten Krüger, DR)

Розвідувальні кораблі РФ  ведуть розвідку у водах країн Північної Європи та можуть готувати диверсії на об'єктах енергетичної інфраструктури. Як пише DK, про це йдеться у спільному розслідуванні суспільних мовників Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії. 

Повідомляється, що суспільні мовники країн під час масштабного розслідування про діяльність Росії у Балтійському і Північному морях дослідили інформацію про радіотрафік і місцезнаходження російських кораблів довкола країн Північної Європи.

Експерти зазначили, що багато російських кораблів перебувають у водах навколо Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції і вивчають дно моря. Є підозри, що російська сторона шукає інформацію про інфраструктуру цих країн, що може допомогти їй підготуватися до можливих диверсій на вітрових електростанціях, газопроводах та кабелях зв'язку, а також саботувати розподіл електроенергії Північно-Західної Європи.

Журналісти-розслідувачі виявили російські "кораблі-привиди", які не передають інформацію про своє місцеперебування і знаходяться у водах Північної Європи. Один з таких кораблів - "Адмирал Владимирский" - був помічений біля вітрових електростанцій узбережжя Британії та Нідерландів, де він зупинявся під час наближення до станцій. Журналісти, які спробували підплисти до корабля на човні, були зустрінуті зброєю з палуби, що свідчить про можливу військову діяльність.

Експерти наголошують, що така діяльність Росії у водах Північної Європи може бути пов'язана з підготовкою до можливих конфліктів з Заходом. Офіцер розвідки Данії підтвердив ці підозри, додавши, що проєкт контролюється з Москви.