30 вересня
Завантажити ще

Росія може використовувати секретну зброю, щоб заглушити Starlink в Україні

Росія може використовувати секретну зброю, щоб заглушити Starlink в Україні
Фото: pixabay.com

Росія робить спроби перекрити доступ українських військ до інтернету Starlink, використовуючи для цього секретну зброю. Про це пише The Washington Post, посилаючись на секретну доповідь американської розвідки.

Повідомляється, що подібні спроби РФ  "видаються більш просунутими, ніж вважалося раніше". Видання наголосило, що Кремль продовжує експериментувати із системами радіоелектронної боротьби "Тобол". Ця програма, "нібито розроблена для захисту супутників Кремля, може бути використана для атаки на супутники, які використовують його супротивники". При цьому в документі не повідомляється, чи були експерименти росіян вдалими.  

Реакція Ілона Маска

SpaceX, що належить Starlink, відмовилася коментувати це питання. Хоча минулої весни Ілон Маск коротко прокоментував спроби Кремля атакувати цю технологію. Тоді він зазначив, що Starlink продемонстрував свою стійкість до таких спроб "глушіння і злому", але, росіяни, схоже, активізують свої зусилля.

Що відповіли у Пентагоні

 Пентагон не став відповідати на запитання щодо оцінки витоку.

- Ці системи становлять важливу ланку в комунікаційній мережі України, - наголосив речник Міністерства оборони США майор Чарлі Дітц. Він додав, що у його відомстві "як і раніше, зосереджені на наданні українцям супутникового зв'язку, якого вони потребують".

Реакція України 

Спікер Міноборони України Костянтин Жура заявив, що у Києві знають про дії РФ і збираються вжити заходів для нейтралізації подібних спроб.

Журналісти намагались взяти коментар і у російської сторони. Втім, посольство Росії у Вашингтоні на запит журналістів не відповіло.